Wiadomości z Zabrza

[Film] Tymczasowy areszt dla trzech sprawców pobicia 73-letniego mieszkańca Zabrza

  • Dodano: 2022-02-04 07:00, aktualizacja: 2022-02-04 08:29

W ręce policjantów wpadli sprawcy ciężkiego pobicia, do którego doszło niedawno w Zabrzu. Mężczyźni w wieku od 21 do 25 lat staną wkrótce przed sądem, który już podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu. Ich ofiara, 73-letni mieszkaniec Zabrza w stanie ciężkim przebywa w szpitalu.

Zabrze: Brutalne pobicie 73-latka przy ul. Legnickiej

W nocy 28 stycznia krótko przed godziną 3:00 do dyżurnego zabrzańskiej komendy wpłynęła informacja o pobiciu, do jakiego miało dojść w jednym z mieszkań przy ulicy Legnickiej w Zabrzu. Pokrzywdzonym był 73-letni mężczyzna, którego w mieszkaniu pobili nieznani wówczas sprawcy.

Zaniepokojeni odgłosami awantury sąsiedzi postanowili sprawdzić, co stało się w mieszkaniu, z którego dochodziły odgłosy. W środku znaleźli 73-latka, który w zdemolowanym mieszkaniu był przygnieciony meblami. Mężczyzna miał wiele ran na ciele.

Trójka zatrzymanych mężczyzn to mieszkańcy Zabrza

Sprawą natychmiast zajęli się zabrzańscy kryminalni, którzy szybko wpadli na trop sprawców. Namierzyli ich i zatrzymali dwa dni po zdarzeniu. Zatrzymani to zabrzanie w wieku 21, 23 i 25 lat. Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzuty pobicia, które skutkowało ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu. Na wniosek śledczych zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Teraz grozi im do 8 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również