Wiadomości z Zabrza

[Film] Interwencja policji przy ul. Nocznickiego. Mężczyzna nie zasłonił ust i nosa

 • Dodano: 2022-02-03 14:45

W miniony wtorek zabrzańscy policjanci interweniowali w sprawie mężczyzny, który wszedł do sklepu bez założonej maseczki. Mieszkaniec Zabrza nie chciał podać swoich danych osobowych i awanturował się. Policjanci musieli użyć środków przymusu bezpośredniego.

Zabrze: Mężczyzna wszedł do sklepu bez założonej maseczki

We wtorek 1 lutego policjanci patrolujący ulicę Nocznickiego w Zabrzu zauważyli mężczyznę, który nie stosował się do zasad reżimu sanitarnego.

– Policjanci zainterweniowali w związku z tym, że pan nie miał maseczki wchodząc do sklepu. Nie chciał ten pan podać swoich danych, nie chciał się wylegitymować. Utrudniał czynności policjantom – przekazał mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy KMP w Zabrzu.

Policjanci użyli wobec mężczyzny środków przymusu bezpośredniego, aby ustalić jego tożsamość. 

– To, że skończyło się to na użyciu środków przymusu bezpośredniego jest tylko i wyłącznie winą tego pana, ponieważ gdyby podał swoje dane policjantom, odmawiając przyjęcia mandatu, skończyło by się to beż żadnej szarpaniny – poinformował mł. asp. Sebastian Bijok. –  Niepodawanie danych osobowych policjantowi i utrudnienie czynności w postaci biernego oporu też jest wykroczeniem – dodał.

Jak wyjaśnił oficer prasowy, policjant w momencie podejmowania interwencji nie wie z kim ma do czynienia  i nie zna powodu, dla którego ktoś nie chce podać swoich danych. W przypadku jeśli ktoś nie zgadza się z popełnionym wykroczeniem powinien podać swoje dane, a następnie sprawa kierowana jest do sądu, gdzie może dochodzić swoich praw.

Nagranie z interwencji w Zabrzu obiegło internet

Interwencja przy ulicy Nocznickiego została nagrana przez najprawdopodobniej małżonkę awanturującego się mężczyzny i opublikowana na Facebooku. Teraz policjanci, których wizerunek został upubliczniony bez ich zgody, mogą starać się o zadośćuczynienie.

Poniżej krótka część nagrania opublikowana przez portal Zabrze112.pl:

Z całego zdarzenia została sporządzona dokumentacja i sprawą zajmie się zespół do spraw wykroczeń zabrzańskiej komendy. Następnie skierowany zostanie wniosek do sądu o ukaranie zabrzanina za wykroczenia, które popełnił. 

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj »

 • K. P.

  Ja się dopytuję dla czego Panowie Policjanci nie mają na twarzy maseczek, kto ich pociągnie do odpowiedzialności karnej, to jest nagminne że im wolno a społeczeństwo jest karane za to na co im się przyzwala. Proszę sobie sprawdzić co jest napisane w odniesieniu co do maseczek. Kto tu złamał prawo.

 • K. P.

  Tylko dla czego Panowie Policjanci też nie mieli maseczek, to jest podstawowe zapytanie, każą nas praworządnie ale sami łamią prawo, którego nam nie wolno łamać, ale im tak.

 • zdegustowany koneser

  Wy jeszcze się chwalicie tym jak wasi funkcjonariusze są nie profesjonalni? Przecież tych dwóch wychudzonych chłoptasi to chyba babcia by obezwładniła. Cud, że koleś nie zdecydował się podjąć z nimi walki, bo by chyba pojechali oba na oiom. Ciotki zajmują się nielegalnymi mandatami, bo przed prawdziwymi bandziorami puszczają im zwieracze. Wstyd że takie melepety noszą mundury.

  • zdegustowany koneser
   2022-02-04 13:14
  • Ocena:
  • odpowiedz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.