Wiadomości z Zabrza

Erik Janża zostaje w Zabrzu!

  • Dodano: 2024-06-18 08:45, aktualizacja: 2024-06-18 08:55

Erik Janża dołączył do Górnika latem 2019 roku. Szybko zaskarbił sobie sympatię kibiców, nie tylko widowiskową i ofensywną grą, ale również niesłychaną walecznością. Silny charakter oraz wyróżniającego go cechy przywódcze spowodowały, że na początku sezonu 2022/23 został kapitanem zespołu.

Erik Janża – od lata 2019 w Górniku Zabrze

Przez 5 lat Erik rozegrał łącznie 160 meczów w trójkolorowych barwach, co sprawia że to właśnie w Górniku zanotował najwięcej występów w karierze. Przewaga Klubu z Roosevelta w tym aspekcie jest znacząca, bo niemal dwukrotna – drugą drużyną w osobistym zestawieniu Erika jest słoweńska NS Mura, którą reprezentował w 84 spotkaniach.

Dotychczas dla Górnika zdobył w oficjalnych meczach 3 bramki – 2 w sezonie 2022/23 i 1 w rozgrywkach 2021/22. Zdecydowanie okazalej – co zrozumiałe, w przypadku pozycji lewego obrońcy – prezentuje się dorobek asyst Słoweńca. Do tej pory łącznie zanotował 30 ostatnich podań, dwukrotnie kończąc sezon z 8 asystami na koncie w rozgrywkach 2019/20 i 2022/23.

Negocjacje dotyczące prolongaty umowy Erika rozpoczęły się w lutym tego roku. W ostatnich dniach strony doszły do porozumienia. Podpisany kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

- Bardzo się cieszę, że Erik zostaje z nami. Negocjacje były długie i niełatwe, ale najważniejsze że ostatecznie mamy pozytywne zakończenie. Erik jest naszym kapitanem, ważną postacią na boisku, a także w szatni. Wiemy jak bardzo kibicom zależało na zatrzymaniu Erika w Klubie. To wszystko sprawia, że to naprawdę wiele znaczący dla nas ruch. Teraz kibicujemy Erikowi na Euro! - powiedział dyrektor sportowy Górnika Zabrze, Łukasz Milik.

Warto również zaznaczyć, że kapitan Trójkolorowych to jeden z 8 zawodników, występujących na co dzień w PKO BP Ekstraklasie, powołanych na rozpoczęte wczoraj Mistrzostwa Europy w Niemczech. 

Erik, życzymy powodzenia na Euro i z niecierpliwością wyczekujemy Twojego powrotu do Zabrza!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również