Wiadomości z Zabrza

Dzień Seniora w zabrzańskim oddziale ZUS

  • Dodano: 2018-10-23 11:45

Już w najbliższy piątek, 26 października, zabrzański oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych organizuje Dzień Seniora pod hasłem „Aktywnie i Bezpiecznie”.

Wydarzenie ma na celu uaktywnienie społeczne osób starszych oraz poszerzenie ich wiedzy w zakresie edukacji zdrowotnej, technologicznej oraz bezpieczeństwa konsumenckiego.

Podczas wydarzenia w siedzibie oddziału ZUS w Zabrzu (ul. Szczęść Boże 18 – na parterze budynku), w godz. 9.00-14.00 dostępne będą stoiska informacyjne z zakresu poradnictwa i wsparcia dla osób starszych. Przedstawiciele fundacji ZIKO dla Zdrowia oraz fundacji Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu przeprowadzą szereg bezpłatnych badań i usług, m.in. pomiar ciśnienia, cholesterolu, glukozy we krwi, spirometrii, badanie smokolizerem czy badanie cery. W programie będą również możliwe porady kosmetyczne, farmaceutyczne oraz kardiologiczne. Na miejscu dostępne będą także stanowiska lokalnych instytucji i firm, które będą udzielać bezpłatnych porad i konsultacji.

Inaugurację akcji zaplanowano na godz. 9.00 i odbędzie się ona w sali konferencyjnej w siedzibie zabrzańskiego oddziału ZUS. Przeprowadzone zostaną krótkie prelekcje związane bezpieczeństwem seniorów. Część wykładową poprowadzą przedstawiciel Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, Fundacji ZIKO dla Zdrowia oraz miejski rzecznik konsumentów w Zabrzu.
Prowadzone będą również zajęcia manualne z zakresu tworzenia papierowych ozdób inspirowanych wiejskim ogrodem. Dla seniorów posiadających smartfony zostanie także przeprowadzony praktyczny warsztat z nauki podstawowych, ale zarazem najbardziej przydatnych funkcji.

Organizatorzy Dnia Seniora zapewniają, że na wszystkie osoby, które w tym dniu odwiedzą zabrzański oddział ZUS czekać będzie wiele atrakcji.

Więcej informacji na: www.zus.pl/senior

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również