Wiadomości z Zabrza

Dzień Pracownika Socjalnego w Zabrzu

  • Dodano: 2019-11-22 10:45

21 listopada, w Klubie Biznesowym Areny Zabrze, odbyły się uroczyste obchody Dnia Pracownika Socjalnego.

Pomoc społeczna to jedno z najważniejszych zadań stojących przed zabrzańskim samorządem. Pracownicy socjalni efektywnie włączają się w opracowywanie skutecznych metod profilaktyki i przeciwdziałania wielu problemom społecznym.

Z tej okazji Krzysztof Lewandowski, zastępca prezydenta Miasta Zabrze, złożył życzenia pracownikom socjalnym dziękując im za ich pracę i zaangażowanie.

Praca wykonywana przez Państwa jest niezwykle trudna, ale bardzo potrzebna. Wymaga ona ogromnej wiedzy, doświadczenia oraz wrażliwości i tolerancji. Dziękuję za Wasze zaangażowanie, za wszelką pomoc i ciepło, którym dzielicie się z podopiecznymi - mówił podczas uroczystości Krzysztof Lewandowski.

Warto podkreślić, że w naszym mieście opieką społeczną otoczonych jest ponad 8 tys. osób. W ostatnich latach Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Zabrzu zrealizował wiele projektów finansowanych z budżetu miasta oraz bezzwrotnych środków zewnętrznych pozyskanych przez samorząd. Wśród nich należy wskazać na 23 miliony złotych, które zostały przeznaczone na projekty aktywizujący społeczność lokalną. Jednym z wymiernych efektów działania w zakresie rewitalizacji społecznej miasta jest zmniejszenie bezrobocia z poziomu 24 proc. do 4,8 proc.

Podczas uroczystości zostały wręczone również nagrody oraz awanse zawodowe. Nagrody z okazji Dnia Pracownika Socjalnego otrzymało 25 osob, natomiast awanse zawodowe 17 osób. O oprawę artystyczną zadbali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Religi w Zabrzu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również