Wiadomości z Zabrza

Dzień Patrona Szkoły Podstawowej nr 20

  • Dodano: 2024-02-19 09:15

Od 2013 roku Szkoła Podstawowa nr 20 w Zabrzu może szczycić się imieniem Polskich Himalaistów. Z tej okazji w piątek w placówce odbyła się uroczystość pn. „Dzień Patrona”, który przybliżył podopiecznym m.in. sylwetki Jerzego Kukuczki, Wandy Rutkiewicz, Krzysztofa Wielickiego, Ryszarda Pawłowskiego, czy Adama Bieleckiego.

Za nami "Dzień Patrona"

W wydarzeniu wzięli udział m.in.: dyrektor biura prezydenta miasta – Jan Pawluch, naczelnik wydziału oświaty Ewa Wolnica, społeczność szkolna oraz zaproszeni goście, w tym reprezentacja zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 24 w Tychach, która również obrała za patronów Polskich Himalaistów.

– Polscy himalaiści to wzór odwagi, determinacji oraz wytrwałości. To ludzie nie bojący się wyzwań i dążący do realizacji swoich celów, nawet w obliczu ogromnych trudności – mówił w trakcie uroczystości dyrektor Jan Pawluch.

– Jestem przekonany, że wartości, którymi kierowali się w swoich wyprawach, są inspiracją dla uczniów i nauczycieli szkoły – podkreślił.

– Młodzież w wieku dojrzewania w szczególności potrzebuje autorytetów i przewodników. Chcemy aby dokonania polskich himalaistów nakładały na uczniów szczególny obowiązek i odpowiedzialność w procesie kształtowania i doskonalenia własnych charakterów – wyjaśnił dyrektor szkoły Dariusz Ordysiński przypominając dlaczego to właśnie Polscy Himalaiści zostali obrani na patronów szkoły.

Warto podkreślić, że każda klasa nosi wybrane imię wybitnego wspinacza, co jeszcze bardziej ma zbliżyć uczniów do konkretnych wzorów.

Dzień Patrona Szkoły Podstawowej nr 20

Komentarze (1)    dodaj »

  • Historia

    W czasie wojny szkoła nr 20 pełniła funkcję niemieckiego szpitala wojskowego.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również