Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Dzień Babci i Dziadka. Zobaczcie najśmieszniejsze MEMY!

  • Dodano: 2020-01-21 09:30

21 stycznia obchodzimy w Polsce Dzień Babci. Dzień później, 22 stycznia będziemy świętować Dzień Dziadka. To świetna okazja, żeby złożyć życzenia i przede wszystkim odwiedzić naszych najbliższych.

Pomysł utworzenia Dnia Babci w Polsce pojawił się w tygodniku "Kobieta i Życie" w 1964 roku. Już rok później święto to zaczął popularyzować "Express Poznański", a jego głównym pomysłodawcą był Kazimierz Flieger. W roku 1966 również "Express Wieczorny" ogłosił dzień 21 stycznia "dniem babci". Później powstała również tradycja obchodzenia Dnia Dziadka.

Dzień dziadka prawdopodobnie powstał wtórnie, dzień po święcie babć, które przyjęło się w całej Polsce. Można także znaleźć informację, że to święto przywędrowało do nas z Ameryki w latach 80. XX wieku.

Dzień Babci i Dziadka obchodzony jest na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych jego odpowiednikiem jest Narodowych Dzień Dziadków, a w Japonii Dzień Szacunku Dla Wieku.

To pozytywne święto i dobry moment na to, żeby w codziennej pogoni na chwilę się zatrzymać i skierować swoje myśli ku swojej ukochanej babci. A że babcie mają pewne charakterystyczne cechy, to też mogą być obiektem... memów. Sami zobaczcie!

I przypominamy...:)

Dzień Babci i Dziadka. Zobaczcie najśmieszniejsze MEMY!


Źródło: Redakcja

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.