Wiadomości z Zabrza

Dzielnicowy namówił poszukiwanego mężczyznę, aby sam stawił się do zakładu karnego

  • Dodano: 2020-03-30 08:15, aktualizacja: 2020-03-30 08:15

Dzielnicowy z drugiego komisariatu podczas rozmowy telefonicznej namówił poszukiwanego mężczyznę, aby sam stawił się do zakładu karnego w celu dalszego odbywania kary po udzielonej przerwie.

45-letni zabrzanin na drugi dzień zgłosił się do aresztu śledczego. Zachęcamy inne osoby poszukiwane do kontaktu z dzielnicowymi, którzy wytłumaczą, dlaczego ukrywanie się przed organami ścigania jest nieopłacalne.

Jednym z zadań dzielnicowych jest realizowanie przymusowych doprowadzeń do odbycia kary

Kilka dni temu starszy dzielnicowy Aspirant Sztabowy Sławomir Dążałowicz z drugiego komisariatu zrealizował takie zadanie poprzez przeprowadzenie odpowiedniej rozmowy z poszukiwanym. 45-letni zabrzanin, który odbywał kare pozbawienia wolności za fałszerstwa, nie powrócił do jej odbywania po udzielonej przerwie. Efektem tego było wydanie przez sąd nakazu przymusowego doprowadzenia do zakładu karnego. Kiedy nakaz trafił na biurko dzielnicowego, ten ustalił numer telefonu mężczyzny i porozmawiał z nim. Dzięki temu poszukiwany mężczyzna zrozumiał, że nie jest w stanie uniknąć odbycia kary, a stawiając się do zakładu karnego dobrowolnie, ominą go nieprzyjemności związane z przymusowym doprowadzeniem. Policja od lat zachęca wszystkie osoby do kontaktu z dzielnicowymi, którzy są policjantami pierwszego kontaktu. Ich numery telefonu oraz adresy e-mail znajdują się w zakładce twój dzielnicowy, oraz w aplikacji moja komenda.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.