Wiadomości z Zabrza

Dzielnicowi z zabrzańskiej dwójki z wizytą u uczniów

  • Dodano: 2023-10-16 07:30, aktualizacja: 2023-10-16 07:44

Dzielnicowy spotyka się z mieszkańcami ze swojego rejonu, uczestniczy w posiedzeniach zespołu interdyscyplinarnego, jak również spotyka się z dziećmi i młodzieżą ze szkół w swoim rejonie prowadząc działania prewencyjno-edukacyjne. Profilaktyka w szkołach i spotkania zarówno z uczniami, jak i pedagogami to jedno z głównych zadań dzielnicowego.

"Dzielnicowy bliżej nas" – to hasło, które najlepiej oddaje charakter służby policjantów dzielnicowych. Funkcjonariusze tego rewiru dobrze znają swoje rejony i ludzi tam zamieszkujących, zarówno tych starszych, jak i młodzież. Myśląc o tych najmłodszych, dzielnicowi z Komisariatu II Policji w Zabrzu spotkali się z uczniami klas 1-2 ze Szkoły Podstawowej numer 25 w Zabrzu i rozmawiali o bezpieczeństwie.

Policjanci przypominali o właściwym zachowaniu, ze szczególną uwagą na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Ponadto zwracali uwagę na bezpieczeństwo w szkole, właściwe zachowanie wobec rówieśników i nauczycieli, mówili o zagrożeniach w kontakcie z osobą obcą oraz cyberbezpieczeństwie najmłodszych.

- Mamy ogromną nadzieję, że przekazana wiedza pomoże dzieciakom być bezpiecznymi zarówno w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym - przekazują policjanci.

Kolejne spotkania profilaktyczne zabrzańskich policjantów już wkrótce.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również