Wiadomości z Zabrza

Dzielnicowi z drugiego komisariatu odwiedzili przedszkolaków

  • Dodano: 2023-10-23 09:45

Dzielnicowy bliżej nas – to hasło, które najlepiej oddaje charakter służby policjantów dzielnicowych. Funkcjonariusze tego rewiru dobrze znają swoje rejony i ludzi tam zamieszkujących. Dzielnicowy spotyka się z mieszkańcami ze swojego rejonu, uczestniczy w posiedzeniach zespołu interdyscyplinarnego, jak również spotyka się z dziećmi w przedszkolach na swoim rejonie, prowadząc działania prewencyjno-edukacyjne.

Dzielnicowi spotkali się z przedszkolakami

Dzielnicowi z komisariatu II policji w Zabrzu spotkali się z dziećmi z Przedszkola nr 48  w Zabrzu i rozmawiali o bezpieczeństwie. Policjanci przypominali o właściwym zachowaniu, ze szczególną uwagą na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, i bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu. Dzielnicowi spotkali się z dziećmi i zwracali uwagę na bezpieczeństwo podczas wakacji, właściwe zachowanie wobec rówieśników i nauczycieli, mówili o zagrożeniach w kontakcie z osobą obcą i bezpańskimi psami czy inną wolno biegającą zwierzyną.

- Mamy ogromną nadzieję, że przekazana wiedza pomoże dzieciakom być bezpiecznymi. Kolejne spotkania profilaktyczne zabrzańskich policjantów wkrótce - czytamy w komunikacie zabrzańskich policjantów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również