Wiadomości z Zabrza

Dzielnicowi będą współpracować z listonoszami

  • Dodano: 2008-02-19 12:36, aktualizacja: 2008-05-14 09:41
Dzielnicowi będą współpracować z listonoszami
Łączą ich niebieskie mundury. Choć są przedstawicielami różnych zawodów zwarli swoje szyki w dbałości o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców miasta w których pracują.
W ubiegłym tygodniu w siedzibie Poczty Polskiej w Zabrzu spotkali się Dyrektor Poczty Polskiej Adam Lewandowski oraz Komendant Miejski Policji w Zabrzu podinsp. Roman Rabsztyn. Efektem ich spotkania jest decyzja o nawiązaniu ścisłej współpracy, której celem ma być wzrost bezpieczeństwa listonoszy oraz wspólne działania prewencyjne mające podnieść rozpoznanie na temat zagrożeń występujących w poszczególnych dzielnicach naszego miasta.


Jak ustalono począwszy od dnia 18 lutego br. w poszczególnych oddziałach zabrzańskiej Poczty będą odbywały się spotkania listonoszy z dzielnicowymi. Nawiązanie kontaktów i wymiana pierwszych informacji na temat bezpieczeństwa w poszczególnych dzielnicach to pierwszy krok do stałej współpracy.
Podczas zorganizowanego w dniu 15 lutego br. Spotkania roboczego Z-cy Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu nadkom.Leszka Kołodziejczyka z Naczelnikami zabrzańskich oddziałów Poczty omówiono zasady współpracy podkreślając rolę listonoszy jako osób należących do grupy dużego zaufania. "Ten fakt musi zostać wykorzystany przez nas – policjantów. Zaufanie jakim obdarzeni są listonosze, w szczególności przez osoby starsze to okazja do dotarcia do tej grupy osób. Mam na myśli chociażby przestrzeganie ich przed taką metodą działalności przestępczej jaką jest metoda na tzw. "wnuczka" - powiedział Komendant Kołodziejczyk.

Przedstawiciele obu instytucji będą spotykać się bezpośrednio w swych rejonach służbowych. Wymienią się numerami telefonów komórkowych, poznają wzajemnie trasy po których poruszają sie każdego dnia, regularnie będą się spotykać i wymieniać informacje. Listonosze to grupa zawodowa, która ze względu na rodzaj wykonywanej pracy muszą być pod czujnym okiem stróżów prawa.

Wszystkich zainteresowanych dziennikarzy chcących uczestniczyć w jednym ze spotkań organizowanych w urzędach pocztowych z udziałem listonoszy i policjantów serdecznie zapraszamy w dniu 21 lutego br. o godz. 8:15 do Oddziału Rejonowego Centrum Sieci Pocztowej w Zabrzu przy Pl. Dworcowym.

Źródło: KMP Zabrze

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.