Wiadomości z Zabrza

Dzieci zyskały "Magiczny EKO Zakątek" [FOTO]

  • Dodano: 2024-03-14 12:30

W Szkole Podstawowej Specjalnej nr 39 im. Marii Montessori w w Zabrzu odbyło się uroczyste otwarcie nowej pracowni ekologicznej – drugiej i tym razem pod chmurką. „Magiczny EKO Zakątek” został dostosowany do potrzeb podopiecznych placówki i będzie stanowił znakomite uzupełnienie oferty edukacyjnej placówki.

Uroczyste otwarcie "Magicznego EKO Zakątka"

W przekazaniu nowej, zielonej przestrzeni dla najmłodszych uczestniczyła m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar, naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Zabrzu Ewa Wolnica, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych oraz przedstawiciele wykonawców pracowni. Część oficjalną uświetniły występy uczniów, którzy zaprezentowali krótki program artystyczny przygotowany we współpracy ze studentami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w ramach zajęć z muzykoterapii.

– Jak mawiał Tygrysek i Miś w bajkach Janoscha: jeśli masz przyjaciela, o nic nie musisz się martwić. Dziś mogę z całą pewnością powiedzieć, że mając takich przyjaciół jak wy, o nic nie trzeba się martwić – mówiła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

– Wasze zaangażowanie, które pokazaliście w części artystycznej, jak również ten uroczy i perfekcyjnie przygotowany zielony zakątek, który dziś otwieramy, są dowodem na prawdziwość słów z bajki honorowego obywatela naszego miasta.

Następnie odbyło się symboliczne przecięcie wstęgi i oddanie do użytku nowej pracowni na świeżym powietrzu. Do dyspozycji najmłodszych są m.in. liczne tablice edukacyjne, donice z kwiatami oraz grządki do uprawy warzyw. Całość została zaś zaprojektowana przez uczniów klasy o profilu technik architektury krajobrazu Zabrzańskiego Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego. Koszt całego przedsięwzięcia to blisko 90 tys. zł., które zostały wyasygnowane z budżetu Miasta Zabrze oraz pozyskane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również