Wiadomości z Zabrza

Dwie osoby zatrzymane podczas zabezpieczenia niedzielnego meczu Górnika Zabrze

  • Dodano: 2022-03-22 08:00, aktualizacja: 2022-03-22 08:14

Zabrzańscy policjanci wraz z katowicką prewencją dbali o bezpieczeństwo podczas zabezpieczenia meczu piłkarskiego, który w niedzielę odbył się na stadionie miejskim. W trakcie spotkania Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzny w związku z naruszeniem przepisów prawa. Jeden z nich chciał wnieść na teren stadionu nóż, a drugi miał przy sobie gaz pieprzowy.

Jeden miał nóż, drugi gaz pieprzowy. Zatrzymano dwóch kibiców podczas meczu  

Zabrzańscy policjanci wsparci przez mundurowych z katowickiego oddziału prewencji zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Górnika Zabrze i Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Widowisko zgromadziło na zabrzańskiej arenie ponad 10 tysięcy widzów.

Funkcjonariusze już kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem zabezpieczali zabrzańskie ulice, oczekując kibiców, którzy zmierzali na stadion przy ulicy Roosevelta. Niestety nie wszyscy jeszcze mają świadomość tego, jak kibic powinien się zachowywać w trakcie trwania imprezy masowej.

Będąc uczestnikiem takiej imprezy, obowiązują nas przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Przepisy te niestety zlekceważyło dwóch kibiców. 43-letni kibic z Katowic, na stadion próbował wnieść składany nóż. Do tego w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Drugi z zatrzymanych to 30-latek z Zabrza, który na teren stadionu chciał wnieść gaz pieprzowy.

Mężczyźni zostali ujęci przez pracowników ochrony, a następnie zatrzymani przez policjantów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również