Wiadomości z Zabrza

Dwie 13-latki potrącone na przejściu dla pieszych w Zabrzu!

  • Dodano: 2023-11-23 10:15

Wczoraj doszło do potrącenia dwóch 13-latek na przejściu dla pieszych na ul. de Gaulle’a w Zabrzu. Na szczęście dziewczynom nic się nie stało. 

Potrącenie nastolatek na ul. de Gaulle'a w Zabrzu

W środę 22 listopada ok. godz. 16:20 doszło do potrącenia dwóch pieszych na przejściu dla pieszych w ciągu ul. de Gaulle'a w Zabrzu. Potrącone zostały dwie 13-letnie dziewczyny, które przechodziły przez przejście dla pieszych. Na miejscu interweniowali policjanci i strażacy.

– Kierująca volkswagenem 40-latka omijała pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i udzielał pierwszeństwa pieszym – powiedział mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu.

Na szczęście potrąconym 13-latkom nic się nie stało i nie była wymagana pomoc medyczna. Postępowanie wyjaśniające okoliczności potrącenia prowadzi referat do spraw wykroczeń zabrzańskiej komendy.

Okres jesienno-zimowy na drogach bywa niebezpieczny!

Zarówno kierujący, jak i piesi, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, powinni zachować wzmożoną czujność. Aktualnie na drogach panują ciężkie warunki. Szybko zapadający zmrok i opady deszczu mogą ograniczać kierującym możliwość zauważenia pieszego. 

– Trzeba się nawzajem pilnować. Piesi muszą zwracać uwagę czy samochód się zatrzymał przed przejściem, nosić odblaski, bo się już ciemno robi dość szybko, a kierujący muszą też się wykazać czujnością co do pieszych – przypomina mł. asp. Sebastian Bijok.

Dzięki odblaskom piesi są o wiele bardziej widoczni na drodze, a tym samym dają szansę kierującym na odpowiednio wczesną reakcję.

Komentarze (1)    dodaj »

  • oburzony

    Niestety sam fakt, że jest już ciemno o 16 a latarnie jeszcze nie świecą nie pomaga. Piesi często w ciemnych ubraniach są słabo widoczni a przy braku oświetlenia w ogóle nie widoczni.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również