Wiadomości z Zabrza

Dwa poważne wypadki na Drodze Krajowej nr 88. W wyniku jednego z nich zginął motocyklista

  • Dodano: 2021-05-11 12:15

Czarna seria na drogach województwa śląskiego trwa. We wtorkowe przedpołudnie, 11 maja, na Drodze Krajowej nr 88 doszło do dwóch wypadków. Jest ofiara śmiertelna.Słoneczna pogoda i dobre warunki drogowe sprzyjają podróżom. Niestety, w ciągu ostatnich kilku dni na drogach województwa śląskiego doszło do wielu wypadków, a wiele z nich zakończyło się tragicznie. Przypomnijmy, że 6 maja na nr 911 w Bytomiu, w okolicy Hotelu Rezydencja, doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem motocyklisty, który zginął na miejscu. Dziś zginął kolejny miłośnik jednośladów.

Zderzenie osobówki z dostawczakiem

Kolejne zdarzenie drogowe miało miejsce dziś, 11 maja, na Drodze Krajowej nr 88 prowadzącej z Bytomia do Gliwic. O godz. 9.26 na wysokości Gliwic doszło do zderzenia samochodu osobowego z dostawczakiem. W efekcie ranna została kobieta, która siedziała za kierownicą osobówki. Niestety, ucierpiało także jej 9-letnie dziecko. Pomocy udzielili im strażacy, którzy pomogli im także w wydostaniu się z samochodu.

Przedstawiciele JRG-1 Gliwice udzielili poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie, po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego, przekazali ją medykom. Na ten moment wiadomo, że stan kobiety określany jest jako ciężki. W akcji ratowniczej uczestniczyła także załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, która przetransportowała poszkodowaną do szpitala. W lepszym stanie znajduje się dziecko. Jednakże i ono zostało przewiezione karetką do lecznicy.

Śmiertelny wypadek z udziałem motocyklisty

Fatalna passa nie zakończyła się. O godzinie 9.32 na DK 88 doszło do kolejnego wypadku. Tym razem samochód osobowy marki toyota yaris zderzył się z motocyklem. Do zdarzenia doszło w pobliżu Radiostacji w Gliwicach, na pasie ruchu prowadzącym w stronę Bytomia.

W efekcie zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. Niestety, motocyklisty nie udało się uratować. Mężczyzna zginął na miejscu. Natomiast kierowca samochodu osobowego nie wymaga hospitalizacji.

Na DK 88 wciąż pracują zastępy z JRG Gliwice-Łabędy oraz policjanci, którzy prowadzą oględziny miejsca wypadku i ustalają szczegóły przebiegu wypadków. Związane jest to też z utrudnieniami w ruchu drogowym. Mundurowi wytyczyli objazdy, które mają rozładować ruch. Przez pewien czas droga była całkiem zablokowana, ale ruch w kierunku Wrocławia został przywrócony o godz. 11.10.
 

Tragedia na Drodze Krajowej nr 88. Dziś doszło tam do dwóch wypadków, a w wyniku jednego z nich zginął motocyklista

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również