Wiadomości z Zabrza

Dr hab. Michał Zembala nie zostanie nowym szefem kardiochirurgii w Zabrzu?

 • Dodano: 2020-08-24 10:30

Kliniką Kardiochirurgii w Śląskim Centrum Chorób Serca od dwóch dekad zarządza profesor Marian Zembala. Jako, że w tym roku obchodzi swoje 70. urodziny, czeka go akademicka emerytura. Rozpisano zatem konkurs, mający wyłonić jego następcę. Kto wygrał?Przypomnijmy, że na początku tego roku, tuż po urodzinach prof. Zembala zrezygnował z kierowania Katedrą i Oddziałem Klinicznym Kardiochirurgii, Transplantologii, Chirurgi Naczyniowej i Endowaskularnej Śląskiej Akademii Medycznej. Pozostał jednak dyrektorem Śląskiego Centrum Chorób Serca. 


Jego syn, dr hab. Michał Zambala chciał przejąć schedę po ojcu. Tak się jednak nie stało, ponieważ, jak poinformowała „Gazeta Wyborcza”, właśnie przegrał konkurs na kierownika lecznicy. Komisja konkursowa stwierdziła, że stanowisko to powinien objąć dr hab. Tomasz Hrapkowicz, który zaczynał swoją karierę jako asystent profesora Zbigniewa Religii. Dziś uznawany jest za wszechstronnego kardiochirurga i świetnego specjalistę od operacji małoinwazyjnych i hybrydowych. 


Finalną decyzję w sprawie obsadzenia stanowiska kierownika podejmie rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • pacjentka po przeszczepie

  Nowym szefem powinien zostac dr hab Hrapkiewicz.W tych samych klinikach ani szpitalach nie powinny pracowac dzieci szefow ani koordynatorow oddzialow .Profesor Zembala ma bardzo duzo zaslug i sukcesow,ale powinnien z godnoscia zostawic wspanialy dorobek naukowy i dobre wspomnienia.

  • pacjentka po przeszczepie
   2020-12-19 21:54
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • ann

  I bardzo dobrze

 • MS

  Heheheh

 • rex

  I bardzo dobrze

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.