Wiadomości z Zabrza

Dozór dla 36-latka który okradł sklep i groził ekspedientce nożem

  • Dodano: 2021-09-10 07:30, aktualizacja: 2021-09-10 07:48

We wtorek 7 września Prokuratura Rejonowa w Zabrzu zastosowała dozór policyjny wobec mężczyzny podejrzanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej na początku sierpnia bieżącego roku w jednym ze sklepów na terenie Zabrza. Mężczyzna został zatrzymany dzięki skutecznej pracy operacyjnej policjantów z Komisariatu II Policji w Zabrzu.

Ukradł całą reklamówkę towaru i groził ekspedientce nożem

Prokurator Rejonowy w Zabrzu na wniosek śledczych z Komisariatu II Policji w Zabrzu zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego wobec 36-letniego mieszkańca Zabrza podejrzanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej w dniu 04.08.2021 roku w sklepie przy ulicy Kasprowicza 2. W tym dniu 36-latek wychodząc ze sklepu z pełną reklamówką towaru, za którą nie zapłacił, został zatrzymany przez ekspedientkę, która zagrodziła mu drogę wyjścia. 36-latek zareagował na to, grożąc jej użyciem noża, jeśli go nie przepuści. Kobieta wystraszyła się i odsunęła, a sprawca uciekł.

Natychmiast po zdarzeniu na miejsce skierowano pracowników operacyjnych celem ustalenia sprawcy. W sklepie zabezpieczono wizerunek sprawcy, co w znacznym stopniu przyczyniło się do jego zatrzymania. Teraz podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.