Wiadomości z Zabrza

Dozór dla 36-latka który okradł sklep i groził ekspedientce nożem

  • Dodano: 2021-09-10 07:30, aktualizacja: 2021-09-10 07:48

We wtorek 7 września Prokuratura Rejonowa w Zabrzu zastosowała dozór policyjny wobec mężczyzny podejrzanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej na początku sierpnia bieżącego roku w jednym ze sklepów na terenie Zabrza. Mężczyzna został zatrzymany dzięki skutecznej pracy operacyjnej policjantów z Komisariatu II Policji w Zabrzu.

Ukradł całą reklamówkę towaru i groził ekspedientce nożem

Prokurator Rejonowy w Zabrzu na wniosek śledczych z Komisariatu II Policji w Zabrzu zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego wobec 36-letniego mieszkańca Zabrza podejrzanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej w dniu 04.08.2021 roku w sklepie przy ulicy Kasprowicza 2. W tym dniu 36-latek wychodząc ze sklepu z pełną reklamówką towaru, za którą nie zapłacił, został zatrzymany przez ekspedientkę, która zagrodziła mu drogę wyjścia. 36-latek zareagował na to, grożąc jej użyciem noża, jeśli go nie przepuści. Kobieta wystraszyła się i odsunęła, a sprawca uciekł.

Natychmiast po zdarzeniu na miejsce skierowano pracowników operacyjnych celem ustalenia sprawcy. W sklepie zabezpieczono wizerunek sprawcy, co w znacznym stopniu przyczyniło się do jego zatrzymania. Teraz podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.