Wiadomości z Zabrza

Dostałeś SMS z prośbą o dopłatę za przesyłkę ? Uważaj to prawdopodobnie oszustwo!

  • Dodano: 2022-03-24 07:45, aktualizacja: 2022-03-24 07:52

W dobie internetu oszuści znajdują coraz to nowe metody wyłudzania pieniędzy i zdobywają sposoby, by poznać hasła do naszych kont bankowych lub też zmanipulować nas tak, byśmy to my sami przelali im pieniądze. W miniony piątek 37-letnia mieszkanka Zabrza dostała SMS-a z prośbą o dopłatę za przesyłkę. Gdy kliknęła podany w wiadomości link, straciła 4 tysiące złotych.

Oszustwo na "paczkę"

Oszuści ciągle modyfikują swoje metody i korzystają z każdej nadarzającej się okazji, aby wprowadzić w błąd i wykorzystać zaufanie niczego niepodejrzewających osób. Od pewnego czasu stosują metodę wyłudzania pieniędzy na tzw. przesyłkę lub paczkę.

Jak się chronić przed taką utratą pieniędzy?

Przede wszystkim nie klikajmy w linki w wiadomościach czy mailach. A jeśli nam się to zdarzy, dokładnie sprawdzajmy, na jakiej stronie się znajdujemy. Czytajmy też dokładnie wiadomości od rzekomych operatorów czy kurierów - bardzo często pełne są literówek czy błędów - a także SMS-y z banku. Poświęcenie kilku sekund na sprawdzenie, jaką transakcję mamy zaakceptować, może uratować nas przed stratą pieniędzy.

Dostałeś SMS z prośbą o dopłatę za przesyłkę ? Uważaj to prawdopodobnie oszustwo!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również