Wiadomości z Zabrza

"Door to door" - wsparcie dla osób z niepełnospawnością

  • Dodano: 2021-01-12 07:45, aktualizacja: 2021-01-12 07:47

Dwa specjalistyczne samochody dla osób z niepełnosprawnością zostaną zakupione w naszym mieście w ramach projektu “Door to door”.

Dzięki temu osoby te będą mogły łatwiej przemieszczać się po mieście. Na to warte blisko milion złotych zadanie Miasto Zabrze pozyskało dofinansowanie z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych.

Celem projektu “Door to door” jest zniwelowanie w Zabrzu barier związanych z mobilnością 400 uczestników projektu, w okresie od 1 stycznia br. do 30 września 2022 r., co z pewnością zwiększy dostępność do usług publicznych (m. in. zawodowych, społecznych)  i ułatwi integrację społeczno-zawodową osobom mającym trudności w samodzielnym przemieszczaniu się.

W ramach projektu “Door to door” zakupione zostaną dwa samochody dostosowane do przewozu osób z ograniczoną mobilnością – łącznie za kwotę 330 tys. zł. Projekt przewiduje też m.in. sfinansowanie zakupu sprzętu pomocniczego (wózka dla osób z niepełnosprawnościami, wózka schodowego) oraz szkolenie z pierwszej pomocy dla personelu.

Rekrutacja do projektu będzie prowadzona przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Zabrzu po zakupieniu specjalistycznych samochodów.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Taki tam.

    No kur.. szok - dwa samochody z jednym wózkiem i przeszkolonym personelem do udzielania pierwszej pomocy - naprawdę rozwiązuje wszystkie problemy niepełnosprawnych. Zastanówcie się może w jaki sposób skontaktować się z osobami "uziemionymi " w domu którzy nie mogą się dodzwonić do lekarza rodzinnego. Temat szczepień dla takich osób - to już kolejny nieogarnięty kosmos.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.