Wiadomości z Zabrza

"Door to door" - wsparcie dla osób z niepełnospawnością

  • Dodano: 2021-01-12 07:45, aktualizacja: 2021-01-12 07:47

Dwa specjalistyczne samochody dla osób z niepełnosprawnością zostaną zakupione w naszym mieście w ramach projektu “Door to door”.

Dzięki temu osoby te będą mogły łatwiej przemieszczać się po mieście. Na to warte blisko milion złotych zadanie Miasto Zabrze pozyskało dofinansowanie z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych.

Celem projektu “Door to door” jest zniwelowanie w Zabrzu barier związanych z mobilnością 400 uczestników projektu, w okresie od 1 stycznia br. do 30 września 2022 r., co z pewnością zwiększy dostępność do usług publicznych (m. in. zawodowych, społecznych)  i ułatwi integrację społeczno-zawodową osobom mającym trudności w samodzielnym przemieszczaniu się.

W ramach projektu “Door to door” zakupione zostaną dwa samochody dostosowane do przewozu osób z ograniczoną mobilnością – łącznie za kwotę 330 tys. zł. Projekt przewiduje też m.in. sfinansowanie zakupu sprzętu pomocniczego (wózka dla osób z niepełnosprawnościami, wózka schodowego) oraz szkolenie z pierwszej pomocy dla personelu.

Rekrutacja do projektu będzie prowadzona przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Zabrzu po zakupieniu specjalistycznych samochodów.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Taki tam.

    No kur.. szok - dwa samochody z jednym wózkiem i przeszkolonym personelem do udzielania pierwszej pomocy - naprawdę rozwiązuje wszystkie problemy niepełnosprawnych. Zastanówcie się może w jaki sposób skontaktować się z osobami "uziemionymi " w domu którzy nie mogą się dodzwonić do lekarza rodzinnego. Temat szczepień dla takich osób - to już kolejny nieogarnięty kosmos.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.