Wiadomości z Zabrza

Dofinansowania prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytkach

  • Dodano: 2020-06-03 06:45, aktualizacja: 2020-06-02 16:38

Informacja prezydenta Miasta Zabrze dot. dofinansowania prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach.

Prezydent Zabrza informuje, iż na podstawie Uchwały nr XXXIII/357/16 Rady Miasta Zabrze z 14 listopada 2016 r. (Dz. Urz. Woj. Śląskiego z 22 listopada 2016 r., poz. 5948), w ramach środków przewidzianych w budżecie Miasta Zabrze mogą być udzielane dotacje na dofinansowanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków położonych na obszarze Miasta Zabrze nie stanowiących jego wyłącznej własności.

Prawo do otrzymania dotacji z budżetu Miasta Zabrze przysługuje osobom fizycznym lub innym jednostkom organizacyjnym i podmiotom posiadającym tytuł prawny do zabytku wynikający z prawa własności, użytkowania wieczystego, trwałego zarządu, ograniczonego prawa rzeczowego albo stosunku zobowiązaniowego.

Dotacja z budżetu Miasta Zabrze może być udzielona w wysokości do 50 proc. nakładów koniecznych na wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, ustalonych na podstawie kosztorysu inwestorskiego. Dotacja może być przyznana tylko na prace planowane. 

Podmioty ubiegające się o uzyskanie dotacji z budżetu Miasta Zabrze na rok 2021 składają pisemne wnioski do Prezydenta Miasta Zabrze za pośrednictwem Biura Planowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego w Zabrzu przy ul. Piastowskiej 11 (pok. 1-3).

Termin składania wniosków o udzielenie dotacji na rok 2021: do 5 sierpnia 2020 r.

Dodatkowych informacji udziela: Miejski Konserwator Zabytków – Agnieszka Gerlic,  Urząd Miejski w Zabrzu - Biuro Planowania Przestrzennego - ul. Piastowska 11, pokój nr 4, I piętro tel. 32 37-33-373 lub 32 37-33-580, adres e-mail: sekretariat_bpp@um.zabrze.pl

Pełen tekst dokumentu w załączeniu.

Dokumenty do pobrania

Dokument
Informacja Prezydenta Miasta Zabrze

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    Kolejny fajans - np. o remoncie wieży szpitala SK1 słyszę już od 30 lat. Ochy i achy - jakież mamy zabytki Te zabytki w niedługim czasie spadną przechodniom na głowy. Kampania sukcesów jak za dawnych lat.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.