Wiadomości z Zabrza

Do Zabrza dotarł kolejny transport pomocy humanitarnej

  • Dodano: 2022-12-09 07:45, aktualizacja: 2022-12-09 08:00

Tym razem stowarzyszenie „Lemberg wir kommen” z Essen – miasta partnerskiego Zabrza w Niemczech, w odpowiedzi na apel o pomoc wystosowany przez mera miasta Równe – miasta partnerskiego Zabrza w Ukrainie, wysłało transport z pomocą humanitarną. Część darów trafiło bezpośrednio do Równego, a część do Zabrza, skąd będzie później odebrana przez przedstawicieli miasta Równe.

Nie zapominamy o naszych przyjaciołach w ukraińskim mieście Równe, którzy wciąż potrzebują pomocy

– Mimo, że od rozpoczęcia zbrojnej inwazji Rosji minęło już ponad 10 miesięcy całym sercem solidaryzujemy się z walczącą Ukrainą – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Zabrze aktywnie pomaga Ukrainie od pierwszych dni działań wojennych. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi ukraińskimi przyjaciółmi. Przyjęliśmy już kilka tysięcy uchodźców, którzy znaleźli schronienie w naszym mieście. Wysyłamy sprzęt i środki medyczne, ponieważ nadal jest to najpilniejsza potrzeba. Cieszę się, że możemy liczyć na współpracę i wsparcie naszych przyjaciół z miast partnerskich, którzy z niesłabnącym zaangażowaniem zbierają i dostarczają dary dla Ukrainy – dopowiada prezydent Zabrza.

W transporcie, który trafił do Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu w ub. sobotę, znalazło się m.in. ponad 1,5 ton żywności, 530 kg śpiworów, kołder, mat i ubrań zimowych, a także 70 kg leków.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również