Wiadomości z Zabrza

Dni Papieskie już na początku kwietnia!

  • Dodano: 2019-03-26 07:45, aktualizacja: 2019-03-25 12:42

Centrum Organizacji Pozarządowych po raz trzynasty zaprasza na Dni Papieskie. Jak co roku obchody będą miały szczególny charakter, a program będzie wyjątkowo atrakcyjny.

Dni Papieskie zwyczajowo odbywają się pomiędzy 2 a 8 kwietnia (rocznicą śmierci i pogrzebu św. Jana Pawła II). Dlatego właśnie 2 kwietnia o godz. 17 w Centrum Organizacji Pozarządowych (Zabrze, ul. Brodzińskiego 4) odbędzie projekcja „Filmu z przesłaniem”. Zaprezentowane zostanie dzieło Bogdana Miszczaka „Jako w niebie, tak i w Komańczy” w reżyserii Macieja Wójcika, z udziałem zabrzańskich aktorów: Aleksandry Popławskiej, Marka Kality oraz Jerzego Treli. Film to fabularyzowany dokument przedstawiający historię internowania Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy.

Wstęp na wszystkie imprezy bezpłatny!

Kolejnego dnia w Kaplicy św. Barbary Kopalni Guido (Zabrze, ul. 3 Maja 93) zaprezentowany zostanie recital gitarowy „Do Ciebie pieśnią wołam Panie”, który rozpocznie się o godz. 18. Patryk Filipowicz wystąpi z repertuarem polskiej muzyki „od Chopina doŚ Nalepy”. Bezpłatne bilety rezerwować można pod numerem telefonu 32 271 04 74 oraz drogą e-mailowo: copzabrze@gmail.com. Przed zjazdem pobierana będzie opłata w wysokości 1 zł na rzecz ubezpieczenia na czas pobytu w Kopalni.

4 kwietnia Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do Czytelni Ogólnej (Zabrze, ul. Wyzwolenia 4) na wieczór literacki inspirowany pamięcią o św. Janie Pawle II. Zaś 5 kwietnia po raz kolejny zorganizowana zostanie „Klasówka z Papieża” z udziałem uczniów szkół z Zabrza-Pawłowa.

Na zakończenie Dni Papieskich 7 kwietnia o godz. 11. w Kościele pw. św. Pawła Apostoła (Zabrze, ul. Sikorskiego 67B) rozpocznie się wystawa „A przecież nie cały umieram”, na której zaprezentowane będą materiały prasowe z okresu śmierci św. Jana Pawła II. Wystawa czynna będzie do 14 kwietnia (przed i po każdej mszy świętej lub po wcześniejszym zgłoszeniu na probostwie). 8 kwietnia o godz. 17 w Teatrze Nowym (Zabrze, pl. Teatralny 1) rozpocznie się dyskusja w ramach „Kawiarenki z oknem na świat”, którą tym razem zatytułowano „Jak odmienić oblicze ziemi? Tej ziemi”. W dyskursie udział weźmie prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, ks. Roman Chromy, prof. Krzysztof Gasidło oraz prof. Zbigniew Kadłubek. Spotkanie zakończy się słodkim akcentem – uczestnicy i słuchacze spróbować będą mogli papieskich kremówek.

Dni Papieskie już na początku kwietnia!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również