Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Delegacja z Nevady w Zabrzu

  • Dodano: 2016-04-20 07:45, aktualizacja: 2016-04-19 14:28
19 marca w Zabrzu gościła delegacja z amerykańskiego Stanu Nevada. Goście odwiedzili Śląskie Centrum Chorób Serca, Park Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia oraz Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka przy Szpitalu Miejskim w Zabrzu.
 
 
Zwieńczeniem wizyty było spotkanie w sali historycznej zabrzańskiego Ratusza z Prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik, przedstawicielami Politechniki Śląskiej, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości.
 
 
Delegacja spotkała się z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik, przedstawicielami Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości, Biura ds. Inwestorów Urzędu Miejskiego w Zabrzu oraz szefami instytucji i zabrzańskich firm związanych z branżą medyczną. Goście zaprezentowali propozycje współpracy, ofertę dla inwestorów, przedstawili instytucje i firmy z Nevady chętne do podjęcia współpracy, a także strategię rozwoju startupów w branży medycznej.
 
Medycyna jest jedną z kluczowych branż dla Stanu Nevada. Podobnie jest w przypadku Zabrza, które jest stolicą polskiej kardiochirurgii i ważnym ośrodkiem medycznym. Nasze miasto może się poszczycić także znakomicie wykształconą kadrą lekarską oraz naukowcami z Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religii i Instytutu Techniki i Aparatury Medycznej ITAM.
Delegacja z Nevady gości od wczoraj w Katowicach na wspólne zaproszenie Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz Beaty Drzazgi, Prezes BetaMed SA.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.