Wiadomości z Zabrza

Dariusz Stalmach oficjalnie piłkarzem AC Milan. Krzysztof Kubica również pojedzie do Włoch

  • Dodano: 2022-09-02 08:45, aktualizacja: 2022-09-02 09:07

Wielki sukces wychowanków Górnika Zabrze! Klub potwierdził już oficjalnie transfer Dariusza Stalmacha do włoskiego AC Milan, a Krzysztof Kubia zagra w Benevento Calcio.

Po spełnieniu wszelkich formalności możemy ogłosić ten transfer oficjalnie. Młodziutki pomocnik Górnika przenosi się do słynnego Milanu. Kluby sfinalizowały umowę transferu definitywnego na mocy której 16-latek przenosi się do Włoch i swoją piłkarską karierę będzie kontynuował w jednym z najsłynniejszych klubów świata! – informują władze Górnika Zabrze.

Nie da się ukryć, że nastolatek urodził się do tego, aby zostać piłkarzem. Rok temu miał na swoim koncie wyłącznie grę w zespole juniorów i kilka występów w III ligowych drużynach rezerwowych Górnika. 16-letni Dariusz Stalmach zadebiutował w Ekstraklasie jako najmłodszy piłkarz w historii zabrzańskiej drużyny i zagrał w lidze aż 22 mecze, w tym jedną asystę. Można było go zobaczyć również w kilku meczach reprezentacji U-18.

Górnik Zabrze wykorzystał letnie okno transferowe i w poniedziałek klub podpisał z przedstawicielami AC Milan podpisał umowę transferu definitywnego pomocnika 14-krotnych Mistrzów Polski.

Dariusz Stalmach w AC Milan!

Niezwykle utalentowany młody zabrzanin przyszedł na świat 8 grudnia 2005 roku. Mieszka zaledwie kilkaset metrów od zabrzańskiej Areny im. Ernesta Pohla.

Już jako 14-latek potrafił rywalizować w Centralnej Lidze Juniorów U-18 będąc wyróżniającym się piłkarzem drużyny. Nic dziwnego, że robiący błyskawiczne postępy nastolatek bardzo szybko dołączył do pierwszej drużyny. Sensacyjnie zadebiutował w meczu z Legią Warszawa w listopadzie ubiegłego roku. Zagrał wówczas w wyjściowym składzie i spędził na boisku 67 minut, będąc chwalony za swoją postawę. Ciężka praca na treningach zaowocowała kolejnymi występami – podkreśla Górnik Zabrze.

Krzysztof Kubica zasili włoskie Benevento Calcio!

Do Włoch pojedzie również Krzysztof Kubica, który będzie kontynuował swoją piłkarską karierę w klubie Benevento Calcio na mocy umowy transferu definitywnego. Piłkarz zmienia barwy klubowe po pięciu latach w Górniku Zabrze.

Krzysztof Kubica urodził się 25 maja 2000 roku w Żywcu, a piłkarzem Górnika został zimą 2018 roku. Podczas dwóch pierwszych sezonów gry w Zabrzu mogliśmy go oglądać w Centralnej Lidze Juniorów, a seniorskiego doświadczenia nabrał w trzecioligowych rezerwach.

Zagrał w 36. meczach III ligi i zdobył cztery bramki. Jesienią 2019 roku został wypożyczony do Chrobrego Głogów, gdzie kontynuował szlify, tym razem już na pierwszoligowym poziomie. Po powrocie na stałe dostał się kadry pierwszego zespołu Górnika. Jego talent eksplodował w poprzednich rozgrywkach. Krzysztof Kubica należał do najlepszych młodzieżowców PKO BP Ekstraklasy. Zdobył 9 bramek, z czego 8 strzałami głową, co było zdecydowanie najlepszym wynikiem w całej lidze – podkreślają władze Górnika Zabrze.

Krzysztof Kubica otrzymał również powołania do reprezentacji Polski U-21. Zagrał w trzech meczach i zdobył jedną bramkę. Nowy klub Krzysztofa na co dzień występuje w Serie B. Po trzech kolejkach zajmuje 12. miejsce w tabeli mając na swoim koncie po jednym zwycięstwie, remisie oraz porażce.

Gratuluję serdecznie Dariuszowi Stalmachowi, który grać będzie w barwach AC Milan oraz Krzysztof Kubica, który wzmocni zespół Benevento Calcio. Obaj piłkarze rozpoczęli swoją karierę w Zabrzu. Tutaj zdobywali i rozwijali swoje umiejętności, docenione teraz przez europejskie drużyny. Warto przypomnieć, że skuteczne szkolenie młodzieży możliwe jest dzięki prężnie funkcjonującej od 2008 r. Akademia Piłkarska Górnika Zabrze. Z myślą o młodzieży konsekwentnie rozwijamy bazę sportową. W ostatnim czasie wybudowaliśmy wiele obiektów, takich jak m.i.: boisko treningowe przy Arena Zabrze, boisko na terenie dawnego KS "Koksownik" czy boiska przyszkolne (w tym SP1 czy SP14). Wymieniliśmy także nawierzchnię w hali MOSiR Zabrze i OSR "Walka". Jestem przekonana, że to szansa dla naszych chłopaków, przed którymi Polska i Europa otwiera drzwi – w ten sposób gratulowała piłkarzom transferów prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik na Facebooku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również