Wiadomości z Zabrza

Daj Misiaka Dla Dzieciaka

  • Dodano: 2019-12-06 10:00

Policjanci z Komisariatu III Policji w Zabrzu wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 8 im. Janusza Korczoka oraz Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej KOPERNIK włączyli się w akcje "Daj Misiaka Dla Dzieciaka".

Akcja ta organizowana jest przez Gliwickie Centrum Onkologi, gdzie każdego roku w Zakładzie Radioterapii leczona jest ponad setka dzieci, które codziennie przechodzą kolejne etapy ciężkiej walki z chorobą.

Lekarze wręczają zabawki, co choć trochę umili małym pacjentom trudny czas


Sytuacja, w której człowiek musi zmierzyć się, z ciężką chorobą jest bardzo trudna. Kiedy dotyczy to najmłodszych, jest to jeszcze trudniejsze. Na pewien czas w trakcie leczenia dzieci muszą zostać same bez najbliższych. W takich chwilach pluszowy miś, ulubiony kocyk lub zabawka pomaga znieść czas rozłąki. Policjanci z zabrzańskiej trójki skorzystali z okazji i włączyli się do akcji "Daj Misiaka Dla Dzieciaka". Pomogli zabrać zabawki dla małych pacjentów, a następnie wraz z przedstawicielami Szkoły Podstawowej nr 8 im. Janusza Korczoka oraz Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej KOPERNIK przekazali je do Centrum Onkologi w Gliwicach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również