Wiadomości z Zabrza

Czarnek: mam nadzieję, że od poniedziałku uczniowie klas I-III wrócą do szkoły

  • Dodano: 2021-04-21 09:15, aktualizacja: 2021-04-21 10:35

"Mam nadzieję, że od poniedziałku 26 kwietnia uczniowie klas I-III, przynajmniej w wielu regionach wrócą do szkoły" - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Szef resortu edukacji pytany był we wtorek w TVP Info o termin możliwego powrotu najmłodszy uczniów do nauczania stacjonarnego.

- Jeśli spadek trzeciej fali się utrzyma - oraz słysząc szefa Rady Medycznej przy premierze profesora Horbana - mam nadzieję, że od poniedziałku uczniowie klas I-III - przynajmniej w wielu regionach - wrócą do szkoły - powiedział Czarnek.


Powtarzanie przez dzieci roku szkolnego?

Pytany, czy ministerstwo rozważa powtarzanie przez dzieci roku szkolnego - bo taki pomysł pojawił się np. we Włoszech - szef resortu edukacji oświadczył, że nie jest to brane pod uwagę.

- Nie ma takiej opcji żebyśmy dzieci, tylko z tego powodu, że była pandemia, zmuszali do tego, żeby powtarzały cały rok - zaznaczył minister Czarnek.

Zapowiedział, że będą wprowadzane programy wspomagające, na które przeznaczono już 250 mln zł. 

- Będą to głównie programy wspomagające w zakresie merytorycznym, dodatkowe zajęcia, żeby można było nadrabiać zaległości, które powstają - wyjaśnił.


Do 25 kwietnia przedłużona została nauka zdalna w szkołach

Do 25 kwietnia przedłużona została nauka zdalna w szkołach. Jest jednak możliwość prowadzenia zajęć sportowych na podstawie programów szkolenia sportowego, a także zajęć praktycznych i praktyk zawodowych dla uczniów i słuchaczy, którzy będą zdawać egzaminy w czerwcu.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy w styczniu wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach, od 22 marca znów uczą się zdalnie. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie od 26 października ub.r. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.