Wiadomości z Zabrza

COVID-19. Śląskie Centrum Chorób Serca wprowadza zmiany w zasadach odwiedzin chorych

  • Dodano: 2023-11-20 13:00

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu wprowadza ograniczenia w odwiedzaniu pacjentów w placówce. Powodem zwiększająca się liczba zachorowań na COVID-19.

Zmiana zasad odwiedzin w ŚCCS

Wraz z jesienią nadszedł sezon znacznego wzrostu zachorowalności na przeziębienie, grypę oraz COVID-19. W związku z powyższym, w trosce o swoich pacjentów oraz aby zapewnić im bezpieczeństwo, Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu wprowadza nowe zasady odwiedzin pacjentów. 

– W związku ze wzrostem zachorowalności na SARS-COV-2 oraz inne infekcje wirusowe i wynikającą z tego potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa i zmniejszenia ryzyka transmisji zakażenia, wprowadzamy ograniczenia w odwiedzaniu pacjentów w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu – informują pracownicy Centrum Chorób Serca w Zabrzu. 

Zgodnie z wprowadzonymi zmianami odwiedziny pacjentów mogą teraz odbywać się tylko w godzinach określonych przez Koordynatorów Oddziałów. W jednym czasie w każdej sali chorych może przebywać tylko jedna osoba, a odwiedziny nie mogą trwać dłużej niż 20 minut. W przypadku pacjentów małoletnich w oddziałach pediatrycznych mogą pozostawać oni pod opieką jednego opiekuna przez całą dobę.

Co ważne, osoby odwiedzające pacjentów muszą być zdrowe i nie wykazywać objawów infekcji. Odwiedzający przed wejściem na oddział muszą zakryć usta i nos przy użyciu własnej maseczki oraz dezynfekować ręce - przed wejściem i wyjściem z oddziału oraz przed i po kontakcie z pacjentem.

Godziny odwiedzin

Godziny odwiedzin oraz numery telefonów do poszczególnych oddziałów można sprawdzić TUTAJ. W przypadku pogorszenia stanu pacjenta lub w innych uzasadnionych i wyjątkowych okolicznościach na oddziałach dopuszcza się odwiedziny poza wyznaczonymi godzinami, jednak wymaga to uzgodnienia z Koordynatorami Oddziałów lub lekarzem dyżurnym.

Wstrzymane odwiedziny

Z uwagi na potencjalne ryzyko zakażenia u pacjentów po przeszczepach oraz w trosce o zdrowie i życie innych pacjentów od piątku 17 listopada 2023 r. wstrzymane zostały odwiedziny w oddziałach:

  • Kardiochirurgii, Transplantacji Serca i Płuc oraz Mechanicznego Wspomagania Krążenia,
  • Kardiochirurgii, Transplantacji Serca i Mechanicznego Wspomagania Krążenia,
  • Transplantacyjnym z Pododdziałem Mukowiscydozy, Pododdziałem Chirurgii Klatki Piersiowej i Pododdziałem Chorób Płuc,
  • Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

– Wstrzymanie odwiedzin obowiązuje do dnia 17 grudnia 2023 r. W przypadku utrzymującego się wzrostu zachorowalności na SARS-COV-2 oraz inne infekcje wirusowe ten okres może ulec przedłużeniu – czytamy w komunikacie Śląskiego Centrum Chorób Serca.

Odwiedzający, którzy nie zastosują się do obowiązujących zasad, mogą zostać poproszeni o opuszczenie oddziału. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również