Wiadomości z Zabrza

Co nas jeszcze czeka na Śląskim Ranchu?

  • Dodano: 2015-08-07 07:45, aktualizacja: 2015-08-06 12:03

Trwa Muzyczne Lato na Śląskim Ranchu. Za nami koncerty,  m.in. Proletaryatu oraz Norbiego, na których bawiła się zarówno dorosła, jak i nastoletnia publiczność. Do końca wakacji, w każdy piątkowy wieczór, na scenie przy ul. Webera 18 w Zabrzu, wystąpią kolejni wykonawcy. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny


Sierpień rozpocznie się mocnym akcentem. W pierwszy piątek 7 sierpnia wystąpi Red Lips. Zespół powstał w 2009 roku w Warszawie. Grają mieszankę rocka i popu, a szerokiej publiczności są znani z programu „Must Be The Music”, w którym udało im się dojść do półfinału. Są także finalistami konkursu Trendy ostatniej edycji festiwalu Sopot Top Trendy. Na szerokie wody muzycznego świata wypłynęli w 2013 roku, szturmem podbijając większość polskich stacji radiowych piosenką „To co nam było”. Liczba fanów rosła w tym czasie lawinowo, a wraz z nią popularność ich piosenek. Red Lips zagrali na koncertach Eska Music Awards 2013, Sopot Top of The Top Festival 2013, Top Trendy 2014, na KFPP w Opolu i w ponad stu innych wyjątkowych miejscach. Zwieńczeniem tego fenomenalnego roku była nagroda TVP w postaci Superjedynki w kategorii „Super Przebój”.


W tydzień później, 14 sierpnia, na zabrzańskiej scenie pojawi się Papa D. Wcześniej zespół był znany pod nazwami Papa Dance oraz Papa Dock. Papa D. Grupa powstała w 1984r. z inicjatywy producentów muzycznych – Sławomira Wesołowskiego i Mariusza Zabrodzkiego. Po półtora roku działalności i sukcesach założyciele zespołu rozwiązali go, po czym powstał duet Papa Dance New Sound, w skład którego weszli Paweł Stasiak i Kostek Yoriadis. Wydano płytę „Poniżej Krytyki”, a kilka miesięcy później z grupy odszedł Kostek Yoriadis. Przez lata skład zespołu ulegał wielu zmianom. Pod koniec listopada 2007r.  Papa Dance zmienił nazwę na Papa D.


Ostatnią gwiazdą Muzycznego Lata będzie włocławski zespół coverowy, który gra polskie utwory rockowych legend, głównie z lat 80. Na scenie Śląskiego Rancha, w piątek 21 sierpnia w wykonaniu zespołu Game Cover usłyszymy tym razem piosenki zespołu Perfect.


Jak zwykle, na zakończenie lata, 28 sierpnia, odbędzie się wielka dyskoteka. Repertuar dobrany zostanie tak, by zadowolić gusty wszystkich chętnych do zabawy. Jeśli tylko dopisze pogoda, zapowiada się fantastyczna, roztańczona plenerowa impreza, którą zapamiętacie.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.