Wiadomości z Zabrza

Chodnik zamiast wysłużonej kładki. Nowe przejście pomiędzy Mikulczycami i Os. Kopernika

  • Dodano: 2021-10-21 14:30

Mieszkańcy Mikulczyc i Osiedla Kopernika będą mieć nowe przejście pomiędzy tymi dwoma dzielnicami. Stara kładka kolejowa zostanie wymieniona na chodnik o szerokości 4 metrów. Inwestycja powinna być gotowa do końca marca 2022 roku.

Zamiast wysłużonej kładki powstanie chodnik

W środę 20 października w zabrzańskim Ratuszu podpisano umowę dotyczącą wymiany starej kładki kolejowej, która jest pozostałością po Kopalni Piasku Kotlarnia, na nowy chodnik z oświetleniem LED. Kładka pomiędzy ulicami 11 Listopada i Heweliusza stanowi przejście pomiędzy dzielnicami Mikulczyce i Osiedle Kopernika, a mieszkańcy obu dzielnic często z niego korzystają.

Podpisy na umowie w obecności wiceprezydent Zabrza Katarzyny Dzióby złożyli: dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu Danuta Bochyńska-Podloch oraz Ireneusz Amonowicz – prezes firmy AMBET Sp. z o.o.

Inwestycja za ponad 850 tysięcy złotych

Nowy chodnik będzie miał cztery metry szerokości i 50 metrów długości. Po jego obu stronach zamontowane zostaną balustrady. 

– Aby umożliwić w przyszłości poprowadzenie w śladzie torowiska ścieżki rowerowej pod ciągiem pieszym, w projektowanym nasypie wykonany zostanie przepust z blach falistych – poinformował Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu.

Wzdłuż nowego przejścia zostanie wybudowane nowoczesne oświetlenie w technologii LED z własnym zasilaniem fotowoltaicznym.

– Nowy obiekt nie będzie posiadał schodów, dzięki czemu będą mogli korzystać z niego w sposób komfortowy zarówno rowerzyści, jak i osoby z niepełnosprawnością – przekazała Prezydent miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik.

Inwestycja zostanie wykonana przez konsorcjum firm AMBET Sp. z o.o., Sp. k. oraz TRANZIT Sp. z o.o. Koszt wybudowania nowego chodnika wynosi ponad 850 tysięcy. Prace powinny zostać zakończone do 20 marca 2022 roku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również