Wiadomości z Zabrza

Bezpieczny Przejazd - wspólne działania zabrzańskich policjantów z SOK

  • Dodano: 2020-07-13 07:00, aktualizacja: 2020-07-13 07:04

Policjanci zabrzańskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami SOK prowadzili działania „Bezpieczny Przejazd”.

W trakcie działań czuwali nad bezpieczeństwem i promowali właściwe zachowania w obrębie kolejowych przejazdów, a także miejsc, gdzie przechodzenie przez tory jest niedozwolone. Mundurowi rozmawiali z kierującymi pojazdami, o zagrożeniach związanych z lekceważeniem przepisów i znaków drogowych.

Aby wzmóc bezpieczeństwo w tym zakresie, policjanci zabrzańskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami służby ochrony kolei prowadzili kontrole w rejonie przejazdów kolejowych. Ich celem było kształtowanie zachowań i utrwalanie postaw społecznie pożądanych, podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych. Ponadto działania ukierunkowane są na ograniczenie liczby wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych oraz terenach kolejowych. W trakcie kontroli funkcjonariusze prowadzili rozmowy instruktażowe z kierowcami, a także z pieszymi dotyczące zagrożeń związanych z lekceważeniem przepisów i znaków drogowych.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na przejazdach i w rejonie „dzikich przejść” jest wspólną sprawą wszystkich uczestników ruchu. Razem zadbajmy o bezpieczeństwo w tych miejscach. Na stronie internetowej „Bezpieczny Przejazd” w zakładce „Zgłoś usterkę” można zgłosić usterkę na przejeździe lub „dzikie przejście”.

ZOBACZ NAGRANIE

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.