Wiadomości z Zabrza

Będą komputery dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR

  • Dodano: 2022-02-18 08:00, aktualizacja: 2022-04-27 06:11

Miasto Zabrze pozyskało dofinansowanie na zakup komputerów dla dzieci i młodzieży w ramach programu wsparcia rozwoju cyfrowego dzieci z rodzin byłych pracowników PGR. Grant zostanie przeznaczony na zakup komputerów dla młodych mieszkańców Zabrza, którzy wcześniej zakwalifikowali się do projektu.

Dofinansowanie na zakup komputerów dla dzieci i młodzieży

W najbliższym czasie z instytucją będącą beneficjentem programu – Centrum Projektów Polska Cyfrowa – podpisana zostanie umowa o przyznanie grantu. Po dopełnieniu procedur związanych z podpisaniem umowy ogłoszony zostanie przetarg na zakup komputerów i w kolejnym etapie możliwe będzie przekazanie sprzętu uczestnikom projektu. O możliwości odbioru sprzętu opiekunowie dzieci będą informowani bezpośrednio drogą mailową lub telefoniczną. Projekt będzie realizowany w okresie do dziesięciu miesięcy od daty podpisania umowy o dofinansowanie.

Udział w projekcie umożliwi dalsze wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez wsparcie zabrzańskich uczniów w zdalnym nauczaniu w okresie pandemii.

Program „Cyfrowa Gmina” jest realizowany w całym kraju

Na zakup sprzętu komputerowego dla dzieci byłych pracowników PGR-u zostanie przeznaczonych ponad 580 mln zł. Do uczniów w całej Polsce trafi 215 399 komputerów i laptopów, 3 221 tabletów, a w ramach tych środków ponad 31 mln zł zostanie przeznaczonych na zakup potrzebnego oprogramowania.

W obecnie trwających przetargach gminy oczekują dostawy nowego sprzętu komputerowego. Po zbadaniu rynku może się okazać, że nie będzie możliwe dostarczenie takiej ilości laptopów i komputerów. Granty PPGR może uratować sprzęt poleasingowy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również