Wiadomości z Zabrza

BarbórkoweLOVE - pierwsza edycja jarmarku barbórkowego w Zabrzu

  • Dodano: 2021-11-16 14:45

W piątek 3 grudnia w zabrzańskiej Strefie Carnall rozpocznie się trzydniowy jarmark barbórkowy: BarbórkoweLOVE. W programie wiele atrakcji koncerty i warsztaty. Na początku grudnia zabrzańska strefa przejdzie prawdziwą metamorfozę – na miejscu pojawią się instalacje artystyczne, stoiska sprzedażowe i food trucki. Wstęp wolny.

BarbórkoweLOVE w Sztolni Królowa Luiza

Od piątku do niedzieli (3-5 grudnia) na terenie Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu odbędzie się pierwsza edycja trzydniowego jarmarku barbórkowego: BarbórkoweLOVE. Wydarzenie rozpocznie się w piątek o godzinie 17:00 koncertem zespołów Ciśnienie i Lód 9 wraz z Orkiestrą Górniczą Kopalni Wujek. Jak informują organizatorzy, równocześnie z rozpoczęciem koncertu uruchomione zostaną iluminacje świetlne. W późniejszych godzinach tego samego dnia wystąpią gwiazdy wieczoru - zespoły Bitamina i Vito Bambino.

Jarmark barbórkowy w Zabrzu

W ramach wydarzenia odbędzie się wystawa fotografii dr. Piotra Muschalika pn. „Wytatuowani Śląskiem” i oprowadzanie kuratorskie. Jednocześnie będzie trwać promocja albumu pod red. dr Beaty Piecha-van Schagen, który powstał w efekcie trwającego dwa lata interdyscyplinarnego projektu, w którym wzięło udział prawie 40 osób.

W trakcie trwania jarmarku będzie można wziąć udział w pokazie filmu „Gwiazdy” w reż. Jana Kidawy-Błońskiego. Dodatkowo odbędą się prelekcje i dyskusja z zaproszonymi gośćmi. Kolejną atrakcją w ramach grudniowego wydarzenia będzie pokaz rzeźbienia św. Barbary w lodzie.

W ciągu trzech dni odbędą się liczne warsztaty o zróżnicowanej tematyce, a między innymi nauka gry na trąbce, tworzenie kosmetyków z węglem aktywnym,  sitodruk i  spacer dźwiękowy z Marcinem Dymiterem. 

Święto św. Barbary

Drugi dzień jarmarku skoncentrowany będzie na obchodach święta św. Barbary. W programie pojawią się m.in. biesiada, warsztaty tańców tradycyjnych wraz z potańcówką, czy dęty maraton. W sobotę 4 grudnia usłyszymy Kapelę Fedaków i Parnas Brass Band. Specjalnie na ten dzień zorganizowana zostanie dedykowana godzinna trasa podziemna. 

W niedzielę 5 grudnia na zakończenie pierwszej edycji jarmarku BarbórkoweLOVE odbędzie się wyjątkowy koncert - wystąpią Roksana Węgiel i Krzikopy.

Wydarzenia w ramach jarmarku są bezpłatne z wyłączeniem biesiady i biletowanych tras. Na warsztaty obowiązują zapisy – ilość miejsc ograniczona. 

Komentarze (1)    dodaj »

  • Nicki

    Szkoda tylko, że jak zwykle organizacja leży. Zapisałam się na warsztaty robienia kosmetyków. Odmówiono mi, tłumacząc się brakiem miejsc. A tymczasem z 20 zapisanych i wybranych osób. Nie przyszło 15 osób :(

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również