Wiadomości z Zabrza

Bajtel w Filharmonii on-line

  • Dodano: 2020-12-02 08:00, aktualizacja: 2020-12-01 08:03

Przypominamy młodym melomanom, że Filharmonia Zabrzańska wznowiła cykl ,,Bajtel w Filharmonii on-line”.

To już druga edycja programu muzycznego, który Filharmonia przygotowywała dla najmłodszych słuchaczy już od kwietnia br.

Projekt ten skierowany jest głównie do dzieci kształcących się w szkołach podstawowych z terenu naszego miasta, które z powodu panującej pandemii nie mogą odwiedzić Filharmonii Zabrzańskiej osobiście podczas audycji muzycznych.

Tym razem filharmonicy przygotowali dla młodych słuchaczy dziewięć odcinków audycji muzycznych, dzięki którym będą mogli poznać czym charakteryzowały się kolejne epoki w historii muzyki, dowiedzieć się wielu ciekawych informacji nt. kompozytorów, utworów muzycznych oraz rzecz jasna poznać szereg instrumentów muzycznych.

Każdy odcinek poprowadzi autorka programu, skrzypaczka naszej zabrzańskiej orkiestry i animatorka kultury Dorota Banaś.

Jesteśmy pełni nadziei, iż nasze prezentacje muzyczne wspomogą edukacje muzyczną zarówno najmłodszych jak i nieco starszych dzieci – przekonują filharmonicy. – Pragniemy w sposób dostępny i łatwy dla dzieci przekazać treści, które mogą przydać się nie tylko w nauce muzyki ale i języka polskiego oraz historii.

Podobnie jak w pierwszej edycji ,,Bajtla w Filharmonii”, premiery nowych odcinków zaplanowano raz w tygodniu, w niedziele, o godz.16.00. Audycje ukazują się na profilu Filharmonii Zabrzańskiej w serwisie Facebook, a także na kanale YouTube oraz na stronie internetowej www.filharmonia.zabrze.pl w zakładce multimedia. Znajdziecie tam Państwo również wszystkie bieżące i wcześniejsze odcinki ,,Bajtla w Filharmonii on-line”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również