Wiadomości z Zabrza

Awaria w zabrzańskiej elektrociepłowni. Kaloryfery będą chłodniejsze

  • Dodano: 2021-02-08 20:00, aktualizacja: 2021-02-08 22:14

Zima w pełni, na zewnątrz siarczysty mróz, a w domu kaloryfery chłodne? W poniedziałek, 8 lutego, doszło do awarii kotła w zabrzańskiej elektrociepłowni. Firma Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o. ostrzega, że mogą wystąpić zakłócenia w dostawie ciepła.


Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o. dostarcza ciepło do domów w Bytomiu i Zabrzu. Niefortunnie, w środku zimy, doszło do usterki nowego kotła. Wiadomo już, że niezbędna będzie naprawa gwarancyjna. Kiedy usterka zostanie usunięta? Tego jeszcze nie wiadomo.

Z powodu awarii nowego kotła na terenie elektrociepłowni w Zabrzu wystąpią zakłócenia dostaw ciepła na terenie Zabrza i Bytomia. Ciepło będzie dostarczane bez przerwy, ale w mniejszej ilości, a kaloryfery będą chłodniejsze. Kocioł jest na gwarancji, dlatego natychmiast skontaktowaliśmy się z jego producentem, który określi przewidywany czas naprawy. Za wszelkie niedogodności przepraszamy – czytamy w komunikacie prasowym Fortum Polska.

W Bytomiu zakłócenia w dostawie ciepła obejmą takie dzielnice jak Miechowice, Szombierki, Karb, Śródmieście, Rozbark i Łagiewniki. Jak informuje bytomski magistrat, w związku z zakłóceniami dostaw ciepła, prezydent Bytomia zwołał na jutro posiedzenie sztabu zarządzania kryzysowego.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.