Wiadomości z Zabrza

Awaria w zabrzańskiej elektrociepłowni. Kaloryfery będą chłodniejsze

  • Dodano: 2021-02-08 20:00, aktualizacja: 2021-02-08 22:14

Zima w pełni, na zewnątrz siarczysty mróz, a w domu kaloryfery chłodne? W poniedziałek, 8 lutego, doszło do awarii kotła w zabrzańskiej elektrociepłowni. Firma Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o. ostrzega, że mogą wystąpić zakłócenia w dostawie ciepła.


Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o. dostarcza ciepło do domów w Bytomiu i Zabrzu. Niefortunnie, w środku zimy, doszło do usterki nowego kotła. Wiadomo już, że niezbędna będzie naprawa gwarancyjna. Kiedy usterka zostanie usunięta? Tego jeszcze nie wiadomo.

Z powodu awarii nowego kotła na terenie elektrociepłowni w Zabrzu wystąpią zakłócenia dostaw ciepła na terenie Zabrza i Bytomia. Ciepło będzie dostarczane bez przerwy, ale w mniejszej ilości, a kaloryfery będą chłodniejsze. Kocioł jest na gwarancji, dlatego natychmiast skontaktowaliśmy się z jego producentem, który określi przewidywany czas naprawy. Za wszelkie niedogodności przepraszamy – czytamy w komunikacie prasowym Fortum Polska.

W Bytomiu zakłócenia w dostawie ciepła obejmą takie dzielnice jak Miechowice, Szombierki, Karb, Śródmieście, Rozbark i Łagiewniki. Jak informuje bytomski magistrat, w związku z zakłóceniami dostaw ciepła, prezydent Bytomia zwołał na jutro posiedzenie sztabu zarządzania kryzysowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również