Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Awans komendanta komisariatu II na stopień podinspektora

  • Dodano: 2018-08-01 09:30

24 lipca 2018 roku w Pszczynie odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji. Z okazji święta w policyjnych jednostkach odbywają się uroczyste wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz stanowiska służbowe. W siedzibie zabrzańskiej Policji z rąk I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu nadkomisarza Dariusza Klimczaka akt mianowania na stopień podinspektora policji otrzymał Komendant Komisariatu II Tomasz Melaniuk.

Wczoraj w świetlicy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu chwilę przed rozpoczęciem narady kierownictwa zabrzańskiego garnizonu miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Akt mianowania na wyższy stopień służbowy z rąk I Z-cy Komendanta Miejskiego Policji nadkomisarza Dariusza Klimczaka otrzymał Komendant Komisariatu II Tomasz Melaniuk. Komendant „dwójki” z dniem 24 lipca został mianowany podinspektorem policji.

Podinspektor Tomasz Melaniuk służbę w mundurze rozpoczął w 1994 roku na posterunku w Świerklańcu. Szybko przeniósł się jednak do Tarnowskich Gór, gdzie służył w pionie kryminalnym dochodząc do stanowiska specjalisty referatu dochodzeniowo-śledczego. W międzyczasie zdobywał doświadczenia służąc w komisariacie policji na lotnisku w Pyrzowicach oraz w wydziale dw. z przestępczością samochodową KWP w Katowicach. Od 2008 roku Komendant Tomasz Melaniuk służy w zabrzańskiej komendzie. Przez lata z powodzeniem kierował referatem ds. nieletnich. Po tym okresie został powołany na stanowisko Z-cy Komendanta Komisariatu III w Zabrzu, a następnie na stanowisko Z-cy Komendanta Komisariatu II w Zabrzu. We wrześniu 2016 roku został mianowany Komendantem Komisariatu II w Zabrzu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.