Wiadomości z Zabrza

Aresztowano seryjnego włamywacza!

  • Dodano: 2020-10-05 17:00

Policjanci z piątego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który w ostatnich miesiącach włamywał się do samochodów, kradnąc z nich pozostawione przez właścicieli przedmioty. 33-letni recydywista decyzją zabrzańskiego sądu na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Grozi mu kara nawet 15 lat więzienia

Policjanci z V komisariatu od sierpnia br. prowadzili intensywne czynności w sprawach licznych włamań do samochodów dokonywanych na terenie zabrzańskiej Rokitnicy. Śledczy w ostatnich dniach wytypowali i zatrzymali podejrzanego mieszkańca Zabrza, który wcześniej dokonywał już przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jak się okazało w trakcie policyjnych czynności, 33-latek działał od sierpnia br. Włamywał się do samochodów osobowych i dostawczych.

Włamywacz bez skrupułów

Jego łupem padały głównie drobne sprzęty RTV, telefony i narzędzia oraz gotówka pozostawiona w samochodach. W jednym przypadku nie pogardził też rękawiczkami roboczymi. Mężczyzna usłyszał już zarzuty włamań i kradzieży w 7 sprawach. Podejrzany był już karany za podobne przestępstwa. Wczoraj sąd rejonowy na wniosek śledczych zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia, którą sąd może zwiększyć o połowę z uwagi na działanie w warunkach recydywy.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.