Wiadomości z Zabrza

Areszt za dwie kradzieże! Okradł sklep i seniora

  • Dodano: 2021-05-18 08:45, aktualizacja: 2021-05-18 09:01

Policjanci z Komisariatu II Policji w Zabrzu ustalili i zatrzymali 26-letniego zabrzanina podejrzewanego o dokonanie dwóch kradzieży zuchwałych. Podejrzany na najbliższe trzy miesiące został osadzony w areszcie śledczym. Grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności.

Kradzieże miały miejsca 19 października 2020 roku i 15 lutego 2021 roku

W pierwszym przypadku podejrzany dopuścił się kradzieży zuchwałej w sklepie na ulicy Szpitalnej  w Zabrzu. W drugim przypadku 26-latek próbował wyrwać portfel z ręki starszego mężczyzny na Placu Dworcowym. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił ustalenie sprawcy, zatrzymanie go i przedstawienie mu zarzutu dokonania kradzieży zuchwałej. Zgodnie z ustawową definicją zawartą w art. 115 § 9a k.k. kradzież zuchwała ma dwie odmiany:

  • kradzież, której sprawca swoim zachowaniem wykazuje postawę lekceważącą lub wyzywającą wobec posiadacza rzeczy, lub innych osób, lub używa przemocy innego rodzaju niż przemoc wobec osoby, w celu zawładnięcia mieniem;
  • kradzież mienia ruchomego znajdującego się bezpośrednio na osobie lub w noszonym przez nią ubraniu albo przenoszonego, lub przemieszczanego przez tę osobę w warunkach bezpośredniego kontaktu, lub znajdującego się w przedmiotach przenoszonych, lub przemieszczanych w takich warunkach.

Po przedstawieniu zarzutów śledczy złożyli wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, do którego Sąd Rejonowy w Zabrzu się przychylił. Mężczyzna trafił już do jednego z aresztów śledczych. Przestępstwo dokonania kradzieży zuchwałej zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.