Wiadomości z Zabrza

Agnieszka Rupniewska startuje w wyborach. Alina Nowak również

  • Dodano: 2024-02-05 16:45

W ubiegłą sobotę odbyła się konferencja prasowa poświęcona startowi Agnieszki Rupniewskiej w wyborach samorządowych. Dzień wcześniej kandydaturę potwierdziła też Alina Nowak.

Rupniewska znów będzie konkurować z Mańką-Szulik

Radna Agnieszka Rupniewska była w ostatnich wyborach główną kontrkandydatką dla obecnie urzędującej Małgorzaty Mańki-Szulik. Obie panie starły się ponownie w II rundzie, jednak Rupniewska wyszła z tych zmagań na tarczy. Fakt, że przegrała o około 1,5 tys. , głosów, a jej aktywność w mediach społecznościowych i mieście nie maleje sprawia, że w tym roku także może stanowić poważną siłę. Wspiera ją nie tylko stowarzyszenie Nowe Zabrze, ale i Koalicja Obywatelska.

Jaki program dla Zabrza?

Rupniewska chce być - jak zapowiada - bliżej mieszkańców. Realnie odpowiadać na ich potrzeby, nie zasłaniając się urzędnikami i zamkniętymi drzwiami. Pełny program nie jest jeszcze znany (choć ma być już gotowy, jak czytamy w komunikatach prasowych).

1. Zabrze potrzebuje natychmiastowej, radykalnej zmiany, by nie tracić kolejnych szans na rozwój.
2. Zabrze potrzebuje dialogu społecznego; stale prowadzonej rozmowy władz miasta z mieszkańcami.
3. Zabrze potrzebuje lokalnych patriotów, gotowych mierzyć się z wyzwaniami.


Nieco więcej planów zdradzono podczas sobotniej konferencji

Alina Nowak również stanie w szranki

Dzień przed konferencją Rupniewskiej start w wyborach ogłosiła Alina Nowak, przewodnicząca stowarzyszenia Wspólnie dla Zabrza i zabrzańska radna Sejmiku Województwa Śląskiego.

Jako w pełni niezależna kandydatka będę ubiegała się o urząd prezydenta Miasta Zabrze. - wspomina w rolce na swoim kanale w mediach społecznościowych.

Ona również zamierza działać dla Zabrza i sprawić, by miasto stało się bardziej przyjazne i bezpieczne dla mieszkańców. Jej aktywność w mieście monitorujemy od wielu miesięcy, radna sejmiku co rusz pojawia się w różnych dzielnicach naszego miasta, biorąc mniej lub bardziej czynny udział w różnych inicjatywach. Była jedną z tych, którzy pierwsi pojawili się m.in. na protestach dotyczących GSM Luiza. 

Łącznie mamy 6 kandydatów, będzie więcej?

Na ten moment o fotel prezydenta starać się będzie 6 osób: obecnie urzędująca Małgorzata Mańka-Szulik, Kamil Żbikowski, Borys Borówka, Sebastian Dziębowski, Alina Nowak i Agnieszka Rupniewska. 

Pierwszy z sześciu komitetów - Lepsze Zabrze - już się zarejestrował. Reprezentuje go wymieniony wyżej radny, Kamil Żbikowski.

Czy kandydatów będzie więcej, dowiemy się niebawem. Start zapowiedział niedawno pewien kontrowersyjny działacz społeczny, jednak informacje te nie mają jeszcze potwierdzenia w faktach. 

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również