Wiadomości z Zabrza

77. Tour de Pologne - mieszkańców czeka zmiana organizacji ruchu

 • Dodano: 2020-07-10 07:30, aktualizacja: 2020-07-10 07:52

Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu informuje, że 6 sierpnia 2020 r. na terenie miasta Zabrze odbędzie się 77 Tour de Pologne. W związku z powyższym wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu:

 1. Od godziny 5.00 do godziny ok. 23.00 całkowicie wyłączone z ruchu pojazdów będą niżej wymienione ulice:
 • ul. Roosevelta od ronda przy granicy z miastem Gliwice do skrzyżowania z ul. Piłsudskiego oraz dalej od ul. Piłsudskiego do ul. Gen de Gaulle'a;
 • węzeł łączący ul. Roosevelta z trasą DTŚ będzie całkowicie zamknięty;
 • ul. Gen de Gaulle'a od ul. Roosevelta do ronda Sybiraków;
 • na skrzyżowaniu ul. Gen. de Gaulle'a z ul. Reymonta zostanie wyznaczona śluza dla pojazdów (przejazd poprzeczny przez ul. Gen. de Gaulle'a). Poprzeczny ruch pojazdów będzie odbywał się wyłącznie za zgodą funkcjonariuszy kierujących ruchem.
 • odcięte od wjazdu będą również drogi krzyżujące się z ulicami: Roosevelta i Gen. de Gaulle'a, tj.: Dożynkowa, Łukasińskiego, Wallisa, Puchałki, Botaniczna, Piłsudskiego, Damrota, św. Józefa, Łokietka, Bracka, Archanioła, Orkana, B. Śmiałego, Sobieskiego, wjazd na parking przy Politechnice Śląskiej (od Roosevelta), Szczepaniakowej, Reymonta, A. Krzywoń, dojazdy do budynków mających połączenia drogowe z ul. Gen de Gaulle'a (na odcinku od ul. Reymonta do ul. Ślęczka), Ślęczka, Przemysłowa;
 • ul. Damrota na odcinku od skrzyżowania z ul. Roosevelta do skrzyżowania z ul. Różańskiego zostanie zamknięta dla ruchu oraz zabronione będzie parkowanie pojazdów (na jezdni i na chodniku). W związku z powyższym parkowanie dla pojazdów zostanie dopuszczone na ul. Damrota, tj. na odcinku od ul. Różańskiego do skrzyżowania z ul. Chłopską;
 • w ciągu ul. Gen. De Gaulle'a oraz ul. Roosevelta zostaną wyznaczone śluzy dla ruchu pieszego. Przekraczanie jezdni tych ulic będzie możliwe wyłącznie po wyznaczonych w tym celu śluzach.
 1. Na całej trasie wyścigu zabroniony będzie postój pojazdów (na jezdni i na chodniku).
 2. W dniu wyścigu Drogowa Trasa Średnicowa w kierunku Katowic będzie przejezdna w obszarze miasta Zabrze, jednak bez możliwości zjazdu i wjazdu przez węzeł Roosevelta.
 3. W dniu wyścigu Drogowa Trasa Średnicowa w kierunku Gliwic na odcinku od węzła Rymera do węzła Roosevelta będzie przejezdna w obszarze miasta Zabrze wyłącznie do godziny 13.30. Po tym czasie objazd w kierunku Gliwic poprowadzony będzie ulicami: Rymera – Wolności i dalej w kierunku ulicy Brysza, Stalmacha zgodnie z istniejącym oznakowaniem kierunkowym. Ruch na DTŚ w kierunku Gliwic zostanie przywrócony po zakończeniu wyścigu, tj. około godz. 20.00.
 4. Dojazd do os. Dzierżona możliwy będzie również dla jadących ul. Winklera od strony ul. Makoszowskiej, poprzez udrożnienie przejazdu w miejscu istniejących barier betonowych (jak w roku ubiegłym).
 5. Utrzymany zostanie ruch w obydwu kierunkach na ul. Gen de Gaulle'a od ul. Goethego do ul. Roosevelta oraz w obydwu kierunkach na ul. Roosevelta od Gen. de Gaulle'a do ul. 3 Maja.
 6. Wszystkie rejony skrzyżowań drogowych na trasie wyścigu zostaną objęte patrolami służb mundurowych ( Policja, Straż Miejska).

Trasa 77 Tour de Pologne przebiega również przez miasta ościenne, co będzie miało wpływ na zmiany w kursowaniu pojazdów komunikacji publicznej na liniach obsługujących miasto Zabrze

77. Tour de Pologne - mieszkańców czeka zmiana organizacji ruchu

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj »

 • Mmm

  Ja tylko po raz kolejny pytam po co zamykają drogi od samego rana? Pracuję w Gliwicach, muszę być na 7 wcześniej odstawić dzieci do przedszkola, ale organizatorów to nie interesuje, prestiż miasta na pierwszym miejscu. Nie mam nic przeciwko tej imprezie, ale niech dadzą spokojnie dojechać do pracy, tym bardziej że wszystkie prace na ulicy zaczynają dopiero około południa. Cały przejazd jest dopiero ok. godz. 17-18 więc gdzie sens zamykania ulicy od godz. 6? Może w przyszłym roku pani MSz zaplanuje trasę wkoło własnego domu?

 • mieszkanka

  Nie podoba mi się to. Takie imprezy organizowane powinny być w weekend, kiedy większość mieszkańców ma wolne i nie musi dotrzeć do pracy jak i z pracy do domu. Bezsens. Ale niech Prezydent Miasta się cieszy i bije sobie brawo.

 • Mieszkaniec

  W ubiegłym roku to nawet placówka pocztowa przy Roosevelta była nieczynna - co nie miało nic wspólnego z zamkniętymi odcinkami dróg. W naszym kraju jak paraliż - to na maxa.

 • hehe

  jutro też będzie zamknięta :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.