Wiadomości z Zabrza

68-letni mieszkaniec Zabrza usiłować zabić konkubinę nożem kuchennym!

  • Dodano: 2024-06-18 14:00

Na wniosek zabrzańskich policjantów i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował 68-letniego mieszkańca miasta, który usiłował zabić swoją konkubinę. Mężczyzna w trakcie awantury zaatakował ją nożem kuchennym. Zatrzymanemu grozi teraz nawet dożywotnie więzienie.

Areszt za usiłowanie zabójstwa

Do zdarzenia doszło wieczorem w piątek 14 czerwca w jednym z mieszkań na terenie Mikulczyc. Mundurowi na miejscu pojawili się bardzo szybko i ustalili przebieg zdarzenia oraz zatrzymali podejrzanego 68-latka. Pokrzywdzona, po udzieleniu jej pomocy przez Zespół Ratownictwa Medycznego, została przetransportowana do szpitala. Obecnie jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Policjanci ustalili, że w przeszłości był notowany za przestępstwa z użyciem przemocy oraz znęcanie się nad pokrzywdzoną. Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego, prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa, znęcania się fizycznego i psychicznego oraz kierowania gróźb karalnych. W niedzielę zabrzański sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec 68-latka 3-miesięcznego aresztu tymczasowego.

Śledczy ustalają motywy działania mężczyzny oraz szczegóły przebiegu zdarzenia. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również