Wiadomości z Zabrza

60 lat Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu

  • Dodano: 2019-12-10 10:45

6 grudnia, zabrzański Dom Muzyki i Tańca obchodził 60. urodziny.

Z tej okazji DMiT zaprosił na koncert, który został zagrany w klimacie swingu

Trudno znaleźć gatunek muzyczny zawierający w sobie jednocześnie tak wielką elegancję i ogromny ładunek pozytywnych emocji. Jak wielkie było to wydarzenie niech świadczą o tym nazwiska artystów, którzy wystąpili podczas koncertu jubileuszowego prezentując największe swingowe, światowe przeboje oraz swoje największe hity w zupełnie nowych swingowych aranżacjach Grzegorza Urbana.

Dom Muzyki i Tańca należy do najpiękniejszych scen na Śląsku, która nie tylko cieszy się długą historią, ale może się też poszczycić wspaniałą publicznością. Nasza „Śląska Kongresowa” jest absolutnie jedyna w swoim rodzaju, nic więc dziwnego, że jest kochana przez wielu wykonawców. Przez lata gościła najważniejszych artystów krajowych i zagranicznych, prezentuje też potencjał twórczy i artystyczny zabrzańskiej społeczności. Wszyscy zabrzanie są dumni z tego miejsca. Życzę Państwu jeszcze wielu pięknych koncertów i niezapomnianych wydarzeń - mówiła podczas wydarzenia prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Podczas koncertu wystąpili m.in.: Bonnie Tyler, Limahl, Sławek Uniatowski, Włodzimierz Pawlik, Łukasz Zagrobelny, Rafał Brzozowski oraz Marek Kaliszuk. Artystom towarzyszyła orkiestra pod dyrekcją Grzegorza Urbana.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również