Wiadomości z Zabrza

50-latek podejrzany o usiłowanie rozboju zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie

  • Dodano: 2020-07-31 07:15, aktualizacja: 2020-07-30 21:02

Zabrzańscy policjanci z trzeciego komisariatu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie dokonania rozboju na 25-letniej kobiecie.

Jak stwierdziła pokrzywdzona, napastnik zaczepił ją pod sklepem i chciał od niej pieniędzy, a kiedy mu odmówiła, zaczął ją szarpać i próbował wyrwać jej torebkę. Kobiecie z pomocą ruszyło dwóch mężczyzn, którzy akurat przechodzili obok. Napastnik został spłoszony, a na miejsce wezwano policjantów. Za to przestępstwo zatrzymanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 12.00 w rejonie ulicy Wolności 319

Pokrzywdzona wchodziła do sklepu, kiedy została zaczepiona przez nieznanego mężczyznę, który chciał od niej drobne pieniądze. Kobieta odmówiła mu, ale wtedy mężczyzna chwycił ją i zaczął szarpać, próbując wyrwać jej torebkę. Na szczęście obok przechodziło dwóch mężczyzn, którzy widząc tę sytuację, zareagowali i spłoszyli napastnika. Następnie zadzwonili pod numer alarmowy 112 i opowiedzieli o tym, co się stało. Ich zachowanie doskonale wpisuje się w istotę kampanii: Nie reagujesz - akceptujesz!

Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci z trzeciego komisariatu. Poszukiwania mężczyzny, który usiłował dokonać rozboju, nie trwały długo. Napastnik został zatrzymany w sklepie, obok którego doszło do zdarzenia.

Zatrzymany mężczyzna to 50-letni mieszkaniec Zabrza

Policjancie z referatu kryminalnego trzeciego komisariatu, po zebraniu materiału dowodowego sporządzili wniosek o zastosowanie aresztu wobec 50-latka. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd. Za usiłowanie dokonania rozboju, kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności. Policja dziękuje za obywatelską postawę świadkom, dzięki nim udało się zatrzymać podejrzanego

Nie reagujesz - akceptujesz!

To kampania społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska.

ZOBACZ POLICYJNE NAGRANIE

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Mieszkaniec

    Bezpieczne miasto - w samo południe można dostać nożem w plecy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.