Wiadomości z Zabrza

44-latek nie miał prawa jazdy, ale zaliczył aż 17 kontroli drogowych

  • Dodano: 2021-05-11 10:00

Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez okres roku oraz tysiąc złotych grzywny. O taki wyrok zawnioskowali zabrzańscy policjanci wobec 44-letniego mieszkańca Zabrza, który mimo braku uprawnień do kierowania, 17 razy został zatrzymany do kontroli, gdy kierował samochodem.

Policjanci z Wydziały Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy kolejny raz zatrzymali go w piątek na ulicy Bytomskiej. Mężczyzna zdawał sobie doskonale sprawę z tego, że nie wolno mu jeździć samochodem, gdyż nigdy nie nabył niezbędnych do tego uprawnień. Nie stanowiło to jednak dla 44-letniego mieszkańca Zabrza przeszkody nie do pokonania. Mając w perspektywie jedynie ewentualność zapłaty mandatu karnego, wielokrotnie wsiadał za kierownicę samochodu. Wielokrotnie był też zatrzymywany i karany kilkusetzłotowymi mandatami, a także grzywnami przez sąd.

Zabrzanin nie wiedział, jednak że art. 94 par. 3 Kodeksu Wykroczeń nadaje możliwość orzeczenia przez Sąd środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Jeżeli po uprawomocnieniu się takiego orzeczenia policjanci ujawnią osobę kierującą pomimo wydanego przez Sąd zakazu, sprawa trafi do prokuratury w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 244 Kodeksu Karnego. Na mocy tego przepisu Sąd może orzec karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Prawko

    I pewno dalej jeździ

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również