Wiadomości z Zabrza

42-latek pobił swoją żonę. Dramat kobiety trwał już od kilku miesięcy

  • Dodano: 2022-04-06 08:00, aktualizacja: 2022-04-06 08:06

42-letni mężczyzna, który od grudnia 2021 roku znęcał się nad swoją żoną, został zatrzymany przez policjantów z drugiego komisariatu. Decyzją prokuratury podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Mężczyzna ma również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz kontaktowania się z nią bez jej zgody. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Dozór, i zakaz zbliżania za znęcanie się

Mężczyzna zatrzymany został w trakcie interwencji, która miała miejsce w ubiegłą niedzielę w jednym z mieszkań przy ulicy Bytomskiej w Zabrzu. Z treści otrzymanego zgłoszenia wynikało, że będący pod wpływem alkoholu lub narkotyków 42-latek pobił swoją żonę. Na miejscu sytuacja się potwierdziła, a policjanci ustalili, że przemoc w tej rodzinie trwa już od dłuższego czasu.

Domowy oprawca został zatrzymany

Zbieraniem materiału dowodowego w tej sprawie zajęli się kryminalni z zabrzańskiej dwójki. Zatrzymany usłyszał zarzut dotyczący znęcania psychicznego oraz fizycznego nad swoją 39-letnią żoną. Decyzją prokuratora podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Na czas trwania postępowania będzie musiał zgłaszać się do jednostki policji. Podejrzanego obowiązuje również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej bez jej zgody i nakaz opuszczenia mieszkania. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również