Wiadomości z Zabrza

41-latek zatrzymany za posiadanie narkotyków - a to wszystko dzięki małżeńskiej awanturze!

  • Dodano: 2020-09-25 14:00

W poniedziałek zabrzańscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili nietypową interwencję. Jej wynik to zatrzymanie 41-letniego mężczyzny, który usłyszał już zarzut posiadania narkotyków.

Decyzją śledczych zastosowano wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji

W poniedziałek rano dyżurny zabrzańskiej komendy otrzymał zgłoszenie od kobiety, która twierdziła, że jedzie razem ze swoim mężem w samochodzie i mąż nie chce jej wypuścić z pojazdu. W rozmowie z nią dyżurny ustalił gdzie aktualnie się znajdują i skierował tam najbliższy patrol. Już po chwili samochód, którym poruszała się zgłaszająca i jej 41-lateni mąż został zauważony przez policjantów z zabrzańskiej drogówki, którzy patrolowali zabrzański odcinek DK88. Samochód został zatrzymany, a mundurowi zaczęli wyjaśniać całą sytuację. Kobieta i mąż byli ze sobą wyraźnie skłóceni, ponadto wzajemnie oskarżali się o zażywanie narkotyków.

Wykonany na miejscu narkotest potwierdził, że 41-latek jest pod wpływem marihuany

Podczas dalszych czynności policjanci znaleźli przy nim 21 gramów tego narkotyku. Mężczyzna został zatrzymany i jak zwykle w takich przypadkach pobrano od niego krew do dalszych badań. We wtorek śledczy przedstawili mu zarzut dotyczący posiadania narkotyków. Za ich posiadanie grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Jeśli dalsze badania potwierdzą, że znajdował się pod wypływem narkotyków, usłysz kolejny zarzut, dotyczący kierowania pojazdem pod wpływem środka odurzającego.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.