Wiadomości z Zabrza

39-latek odpowie za kradzież rozbójniczą. Nie chciał zapłacić za alkohol!

  • Dodano: 2023-05-25 11:45

Wczoraj w Biskupicach miała miejsce nietypowa interwencja policji. Policjanci zatrzymali 39-latka, który ukradł alkohol o wartości 19 zł oraz dwójkę jego znajomych. Sprawca usłyszy zarzut kradzieży rozbójniczej.

Kradzież rozbójnicza w Biskupicach

W środę 24 maja około godziny 11.00 w lokalu przy ul. Bytomskiej w dzielnicy Biskupice doszło do kradzieży rozbójniczej. 39-latek chciał wyjść ze sklepu bez płacenia za zabrany alkohol. Użył przemocy wobec sprzedawczyni, która próbowała go powstrzymać przed ucieczką. Wartość skradzionego alkoholu to 19 zł.

– Pan ukradł alkohol ze sklepu, nie chciał za niego zapłacić i w zasadzie doszło do kradzieży rozbójniczej – powiedział mł. asp. Sebastian Bijok, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. – W trakcie zatrzymania jeszcze dwie osoby próbowały powstrzymać policjantów niejako od tego i też się dopuściły przestępstwa. Zostały zatrzymane w związku z naruszeniem niedotykalności cielesnej funkcjonariuszy – dodał.

Poza sprawcą kradzieży policjanci zatrzymali też dwójkę jego znajomych, wobec których policjanci musieli użyć środków przymusu. 26-latka i 33-latek chcieli powstrzymać policjantów przed zatrzymaniem 39-latka i naruszyli nietykalność cielesną funkcjonariuszy.

Czynności w sprawie trwają. 39-letni sprawca kradzieży trafił na izbę wytrzeźwień. Usłyszy zarzut kradzieży rozbójniczej, za którą grozić mu będzie do 10 lat pozbawienia wolności. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również