Wiadomości z Zabrza

37-latek groził, stosował przemoc i okradł byłą konkubinę. Mężczyzna usłyszał zarzuty

  • Dodano: 2020-01-17 11:00

Policjanci z III Komisariatu Policji w Zabrzu zatrzymali mężczyznę, który w poniedziałek podczas awantury ze swoją konkubiną groził jej, a następnie używając wobec niej przemocy ukradł jej torebkę z dokumentami, telefonem i kluczami.

Na wniosek prokuratury zabrzański sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres 3 miesięcy.

Zatrzymanemu za ten czyn grozi kara do 12 lat więzienia

Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w centrum miasta. 37-letni mężczyzna i 33-letnia kobieta jeszcze kilka dni wcześniej byli parą i mieszkali razem. Niestety 37-latek nie mógł pogodzić się z tym, że pokrzywdzona chciała zakończyć z nim relacje i kazała mu się wyprowadzić. 37-latek prawdopodobnie nie potrafił tego zaakceptować i nachodził ją w mieszkaniu, wszczynając z nią awantury. W trakcie ostatniej groził jej i użył wobec niej przemocy, a następnie zabrał jej torebkę. Na miejsce wezwani zostali mundurowi, a mężczyzna został zatrzymany.  W mieszkaniu, gdzie przybywał podejrzany, policjanci znaleźli przedmioty z torebki pokrzywdzonej. Zatrzymany 37-latek wcześniej był już karany za przestępstwa z użyciem przemocy. Teraz  grozi mu do 12 lat więzienia. Czynności w sprawie trwają.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również