Wiadomości z Zabrza

33-latek wpadł podczas kontroli drogowej. Kierował mimo trzech sądowych zakazów

  • Dodano: 2022-09-30 14:30

Wczoraj policjanci zatrzymali kierującego fordem, który kierował pojazdem pomimo trzech aktywnych sądowych zakazów. Teraz za swoje czyn odpowie przed Sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Wsiadł za kierownicę mimo trzech zakazów

Wczoraj przed godziną 19.00 na ulicy Józefa Lompy Policjanci z Zespoły wywiadowców zabrzańskiej komendy zatrzymali 33-letniego kierowcę forda. Podczas sprawdzenia mieszkańca Zabrza w policyjnej bazie danych okazało się, że posiada on, aż trzy aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych, które zostały wydane przez trzy różne sądy. Wszystkie wydane zostały w tym roku i obowiązywały do lipca 2023 roku.

Dzięki angażowaniu się policjantów zabrzańskiej Policji, w poprawę bezpieczeństwa na drogach, codziennie eliminowani są nie tylko nietrzeźwi kierujący, ale również osoby, które pomimo braku uprawnień do kierowania lub jak w tym przypadku orzeczonego sądowego zakazu kierowania, decydują się wsiąść za kółko.

Przykład ten pokazuje, jak niezwykle ważne jest przeprowadzanie codziennych kontroli drogowych, do których często podchodzimy sceptycznie. Pamiętajmy, że policjanci nie zawsze wiedzą, z jaką osobą mają do czynienia podczas kontroli drogowej, dlatego stale muszą wykazywać się czujnością i ostrożnością.

- Przypominamy, że za kierowanie pojazdem pomimo aktywnego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności - przypominają zabrzańscy policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również