Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

31 zabrzańskich rodzin otrzymało paczkę!

  • Dodano: 2012-12-10 14:30
W tym roku 31 rodzin w Zabrzu otrzymało pomoc w ramach Szlachetnej Paczki. 
 
 
Pierwsza paczka pojechała do rodziny – samotnej mamy z 5-letnią córeczką już w czwartek.  Kolejne paczki przyjechały do naszego magazynu w sobotę i niedzielę. Przyjęliśmy 28 darczyńców – w tym dwóch przygotowujących paczkę dla rodzin z Piekar Śląskich. Jedną paczkę przygotowywało średnio 37 osób, a średnia wartość paczki to 1402 zł – mówi Magdalena Wilczek, lider Szlachetnej Paczki w Zabrzu. 
 
 
Przez zabrzański magazyn przewinęło się w sumie 262 paczki, a w dostarczeniu ich do rodzin pomogła Straż Pożarna, LOK oraz osoby prywatne. Przez weekend udało się dotrzeć z paczkami do 26 rodzin. Jeszcze 5 rodzin zostanie obdarowanych w ciągu najbliższych kilku dni.  
 
 
Był to weekend uśmiechów i wzruszeń. Żadna z rodzin nie spodziewała się, że może otrzymać tak wiele od kogoś zupełnie obcego. I na pewno nie spodziewała się tego, że ktoś może przygotować pomoc, która idealnie trafi w jej potrzeby. Skrępowani wspominali o tym, że przyda się łóżko, farba czy pędzle, a później otwierając kolejne kartony nie mogli uwierzyć, że wszystko to, o co prosili, dostali – wspomina liderka. 
 
 
Kilka historii w zabrzańskiej Paczce szczególnie pozostanie w pamięci wolontariuszom...
 
 
Mieszkająca samotnie dziewczyna nie była w stanie nic powiedzieć, kiedy otworzyła windę,  w której z przodu stało 2 wolontariuszy, a cała ściana za nimi była zastawiona kartonami właśnie dla niej.
 
 
Dwoje starszych ludzi mieszkających w altanie nie było w stanie uwierzyć w ilość otrzymanej pomocy. Dostali wszystko, co najważniejsze, by przetrwać zimę. Łzy wywołała informacja o wykupieniu dla nich tony węgla oraz… malutkie radyjko na baterie.
 
 
Dwoje starszych osób dostało 5 sporych kartonów, w których znaleźli wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy: ciepłą odzież i obuwie, żywność, środki czystości… Zaglądali do wszystkich paczek ze zdziwieniem i wielką radością. Na sam koniec znaleźli kartkę z życzeniami i… przeprosinami. Darczyńca przeprosił, że nie zdążył kupić dla nich węgla i włożył do koperty pieniądze właśnie na ten cel.
 
 
12-letni chłopiec ze zdolnościami plastycznymi strasznie ucieszył się z dużego zestawu do rysowania. Przyznał, że w końcu będzie mógł rysować w domu, a nie tylko w szkolnej świetlicy.
 
 
Jedna ze szkół przygotowała dla rodziny coś więcej niż pomoc materialną – przekazała mamie samotnie wychowującej dorastającą córkę ofertę pracy.
 
 
Łez płynęło wiele. Wolontariusz wspomina mamę niepełnosprawnego syna, która rozpłakała się otwierając trzeci karton… a czekało na nią jeszcze sześć.
 
 
Każda rodzina przekazała darczyńcy słowa podziękowania, niektóre nawet przekazały drobne upominki. Piękny aniołek zapakowany w folię z dołączoną kartką to drobiazg, który bardzo pozytywnie zaskoczył darczyńcę. 
 
 
Szlachetna Paczka po raz kolejny dostarczyła niesamowite emocje zarówno obdarowanym rodzinom, jak i wszystkim, którzy włączyli się w pomaganie. 

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • kola

    Mam dylemat na co przeznaczyć 1% podatku: na szlachetną paczkę czy na bomby do Afganistanu?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.