Wiadomości z Zabrza

30 mln zł dofinansowania! Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu zostanie zrewitalizowany

  • Dodano: 2023-10-10 11:00, aktualizacja: 2023-10-13 11:23

Zabrze z dofinansowaniem w ramach 8. edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. 30 mln zł na rewitalizację Miejskiego Ogrodu Botanicznego.

Dofinansowanie na rewitalizację Ogrodu Botanicznego

W ramach VIII edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Zabrze otrzyma 30 mln zł na rewitalizację Miejskiego Ogrodu Botanicznego przy ul. Piłsudskiego. Środki zostaną wykorzystane na budowę nowych szklarni. W zakres prac wejdzie rozbiórka istniejących obiektów, budowa szklarni specjalistycznej z zapleczem edukacyjnym i technicznym oraz zagospodarowanie terenu.

– Czas na rewitalizację naszego pięknego Miejskiego Ogrogu Botanicznego w Zabrzu. Po długich staraniach skutecznie pozyskaliśmy na ten cel 30 mln zł w ramach Programu Inwestycji Strategicznych – przekazuje prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik. – Obok miejskich parków, skwerów, tężni solankowych czy Geoparku w Grzybowicach, ogród botaniczny jest jednym z ulubionych miejsc rekreacji Zabrzan. Jego rewitalizacja wpisuje się w szeroko zakrojony proces rozwoju naszego miast – dodaje prezydent.

Rządowy Program Inwestycji Strategicznych

Łącznie w ramach VIII edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych (RPIS) blisko 26 mld zł trafi do samorządów w całej Polsce. Środki te zostaną przeznaczone na prawie 5 tys. inwestycji w tym m.in. remont dróg, budowę przedszkoli i montaż oświetlenia przy przejściach dla pieszych.

– Mam dzisiaj ogromną przyjemność przedstawić wyniki kolejnego naboru do Programu Inwestycji Strategicznych. Tego programu, który na przestrzeni ostatnich kilku lat zmienił krajobraz naszych miast, miasteczek, wsi w sposób nie do poznania. Wśród tych inwestycji mamy te inwestycje blisko ludzi, które zmieniają życie mieszkańców w każdej miejscowości, w każdej gminie w Polsce – powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

O wsparcie inwestycji samorządy mogły ubiegać się w dniach od 20 lipca do 16 sierpnia br. Każdy  z nich mógł złożyć maksymalnie trzy wnioski o innej wartości dofinansowania: nie większej niż 2 mln zł, nie większej niż 8 mln zł i nie większej niż 30 mln zł. Dofinansowanie inwestycji z budżetu państwa wyniesie od 80 proc. nawet do 95 proc.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również